طرز تهیه کوردون بلو - روغن بهار

طرز تهیه کوردون بلو

کوردون بلو

کوردون بلو یک غذای سرخ‌کردنی بسیار لذیذ است که اصلیت فرانسوی دارد و در امریکا هم بسیار محبوب است. طرز تهیه کوردون بلو سخت نیست و می‌توانید آن را به‌راحتی در خانه درست کنید.

 

مواد لازم برای کوردون بلو

۲ عدد سینه مرغ بدون استخوان

۲ عدد تخم‌مرغ

۴ ورق ژامبون

۴ ورق پنیر گودای ورقه‌ای

آرد نصف فنجان

پودر سوخاری ۲ فنجان

نمک و فلفل و پودر سیر

روغن سرخ‌کردنی بهار خرید از دیجی کالا
 


 

طرز تهیه کوردون بلو

سینه‌های مرغ را با احتیاط از وسط برش عرضی بزنید. هر سینه باید به دو تکه گوشت نازک و پهن تقسیم شود. به دو طرف مرغ نمک و فلفل سیاه بزنید.

یک ورق ژامبون روی هر کدام از برش‌های مرغ بگذارید و روی آن یک ورقه پنیر گودا قرار دهید. حالا مرغ را از لبه بگیرید و به‌صورت عرضی لوله کنید. وقتی به انتها رسیدید یک خلال دندان را در آن فرو کنید تا باز نشود.

در یک کاسه تخم‌مرغ‌ها را هم بزنید. در کاسه دیگری آرد را بریزید و در کاسه سوم پودر سوخاری بریزید. کوردون بلو‌ها را با احتیاط بردارید و ابتدا در آرد سفید بزنید. آرد اضافی را از روی مرغ پاک کنید و سپس آن را در تخم‌مرغ بزنید. در آخر کوردون بلو را در پودر سوخاری بزنید و دقت کنید که همه جای مرغ به پودر سوخاری آغشته شود.

در یک تابه روغن سرخ‌کردنی بهار بریزید. ارتفاع روغن باید در تابه زیاد باشد. بگذارید روغن کاملا داغ شود. سپس کوردون بلوها را در روغن داغ بگذارید و اجازه دهید در روغن بجوشند و سرخ شوند. وقتی زیر کوردون بلو کاملا طلایی شد آن را برگردانید تا طرف دیگرش سرخ شود.

پس از پایان پخت کوردون بلو را در ظرف مناسب بگذارید و فراموش نکنید خلال دندان را از درون آنها بیرون بکشید. این غذا را با سس موردعلاقه‌تان سرو کنید.
 

غذاهای مشابه