طرز تهیه 3 املت متفاوت - روغن بهار

طرز تهیه ۳ املت متفاوت

املت

املت یک غذای جهانی است که در هر وعده غذایی می‌توان آن را خورد و از این غذای سالم و سبک لذت برد. اصولا املت از ترکیب یک یا چند ماده غذایی با تخم‌مرغ تهیه می‌شود؛ به همین دلیل است که برایش دستورهای بی‌شماری وجود دارد. در این پست از مجله آشپزی بهار طرز تهیه ۳ املت متفاوت را آموزش می‌دهیم.

 

املت اسفناج و قارچ

مواد لازم

۲ تخم مرغ

چند قارچ کوچک

برگ اسفناج تازه و جوان

نمک و فلفل

روغن سرخ‌کردنی بهار الماس خرید از دیجی کالا

 

 

طرز تهیه

قارچ و اسفناج را خرد کنید. کمی روغن سرخ‌کردنی بهار الماس را در تابه بریزید و روی حرارت بگذارید. قارچ را در روغن بریزید و تفت دهید. تخم‌مرغ‌ها را در یک کاسه با نمک و فلفل بزنید و روی قارچ و اسفناج بریزید.

 

املت پپرونی

مواد لازم

۲ تخم‌مرغ

۵۰ گرم پنیر بلوچیز رنده شده

چند برش پپرونی (یا کالباس دلخواه)

چند عدد قارچ

نمک و فلفل

روغن سرخ‌کردنی بهار الماس خرید از دیجی کالا

 

طرز تهیه

تخم‌مرغ‌ها را در یک کاسه با نمک و فلفل خوب بزنید. کالباس و قارچ را خرد کنید. در یک تابه روغن سرخ‌کردنی بهار الماس بریزید و روی حرارت بگذارید تا گرم شود. قارچ را تفت دهید. وقتی آب قارچ گرفته شد پپرونی را اضافه کنید. پنیر را روی مواد رنده کنید و تخم‌مرغ را روی آن بریزید. کمی بعد املت را بر گردانید تا طرف دیگر آن هم بپزد.

 

غذاهای مشابه

املت سبزیجات

مواد لازم

۱ پیاز کوچک تا متوسط

چند عدد قارچ

یک کدوی سبز

یک چهارم قوطی کنسرو دانه ذرت

۲ تا ۳ تخم‌مرغ

۱۰۰ گرم پنیر موتزارلا

نمک و فلفل

روغن سرخ‌کردنی بهار الماس خرید از دیجی کالا

 

طرز تهیه

کدو را حلقه حلقه و نازک خرد کنید.

در تابه روغن سرخ‌کردنی بهار الماس بریزید و گرم کنید. پیاز و کدو را در روغن تفت دهید. ذرت را اضافه کنید. تخم‌مرغ‌ها و پنیر و نمک و فلفل را در یک کاسه مخلوط کنید و روی مواد تابه بریزید. پس از اینکه زیر املت طلایی شد آن را برگردانید تا طرف دیگرش هم بپزد.