طرز تهیه گراتن مرغ و بادمجان - روغن بهار

طرز تهیه گراتن مرغ و بادمجان

گراتن مرغ و بادمجان

ترکیب مرغ و بادمجان همیشه ترکیب جذابی بوده و در آشپزی ایرانی هم خیلی محبوب است. در ادامه پست‌های آشپزی بهار با طرز تهیه گراتن مرغ بادمجان با ما همراه باشید.
 

مواد لازم گراتن مرغ و بادمجان

۲ عدد سینه مرغ

۳ عدد بادمجان

۱ عدد پیاز

پنیر موتزارلا

پنیر پارمزان

۲ قاشق غذاخوری آرد

یک لیوان شیر

۵۰ گرم کره

نمک، فلفل، زردچوبه، جوز هندی

آب‌لیمو

روغن سرخ‌کردنی بهار الماس خرید از دیجی کالا
 


 

طرز تهیه گراتن مرغ و بادمجان

بادمجان‌ها را بشویید و حلقه حلقه خرد کنید. پوست بادمجان را نگیرید. به بادمجان‌ها نمک بزنید و بگذارید نیم ساعت بماند. سپس آب بکشید و خشک کنید. در یک تابه روغن سرخ‌کردنی بهار الماس بریزید و بگذارید داغ شود. بادمجان‌ها را در آن سرخ کنید.

مرغ را به تکه‌های خلالی کوچک ببرید. پیاز را رنده کنید و در یک کاسه با آب‌لیمو، نمک، فلفل سیاه و زرد چوبه مخلوط کنید. مرغ را در این مواد بریزید و بگذارید یک ساعت مزه دار شود. بعد از یک ساعت تکه‌های مرغ را بیرون بیاورد و بگذارید آبش برود. مخلوط پیاز را دور بریزید.

در یک تابه روغن سرخ‌کردنی بهار بریزید و پس از اینکه داغ شد مرغ‌ها را در آن سرخ کنید.

در یک شیر جوشکره را روی حرارت آب کنید. آرد را اضافه کنید و تفت دهید. شیر را کم کم اضافه کنید و سس را مرتب هم بزنید تا غلیظ و یک‌دست شود. پنیر پارمزان را با کمی نمک و جوز هندی تازه رنده‌شده به آن اضافه کنید و از روی شعله بردارید.

فر را با دمای ۱۸۰ درجه گرم کنید. کف یک ظرف مناسب فر را با روغن سرخ‌کردنی بهار الماس چرب کنید. بادمجان‌ها را در ظرف بچینید. مرغ را روی بادمجان‌ها بریزید و یکنواخت پهن کنید. اگر همه بادمجان‌ها کف ظرف جا نشدند آنها را روی هم نگذارید. برش‌های باقی‌مانده را روی مرغ بچینید. سس سفید را روی این مواد بریزید و روی آن را با پنیر موتزارلا بپوشانید. ظرف را نیم ساعت تا ۴۵ دقیقه در فر بگذارید تا گراتن کاملا بپزد و رویش طلایی شود.
 

غذاهای مشابه