طرز تهیه کیک قیفی با روغن سرخ کردنی بهار - روغن بهار

طرز تهیه کیک قیفی با روغن سرخ کردنی بهار

روغن سرخ کردنی

کیک قیفی کیکی است که برای پخت آن، مایه کیک را با قیف به صورت نامرتب در روغن داغ سرخ کردنی می‌ریزند تا به‌سرعت سرخ شود و بپزد. همان‌طور که قبلا در مورد این روش سرخ کردن توضیح دادیم دمای روغن در این روش بسیار بالا می‌رود و به همین علت لازم است از روغن مخصوص سرخ کردنی استفاده شود. روغن سرخ کردنی بهار به علت مقاومت حرارتی بالا برای سرخ کردن عمیق ایده‌آل است.

طرز تهیه رشته خوشکار

درست کردن کیک قیفی شباهت زیادی به مراحل تهیه‌ی دونات دارد و دقیقا به همان اندازه خوش‌مزه است. از طرف دیگر طرز پخت آن بی‌شباهت به زولبیا نیست؛ از این لحاظ که باید آن را در روغن سرخ کرد. این کیک در آمریکا، به خصوص در ویسکانسین طرف‌داران زیادی دارد و البته در سایر قسمت‌های دنیا هم تهیه می‌شود. شاید باور نکنید اما طرز تهیه این کیک نخستین بار در کتب آشپزی قرون وسطی مشاهده شده.

 

 

مواد لازم برای کیک قیفی با روغن سرخ کردنی بهار

دو عدد تخم‌مرغ

یک استکان شیر کم‌چرب

یک استکان آب

نصف قاشق چای‌خوری وانیل

سه استکان آرد ساده

یک چهارم استکان شکر

سه قاشق چای‌خوری بیکینگ پودر

یک چهارم قاشق چای‌خوری نمک

روغن سرخ کردنی بهار برای سرخ عمیق به مقدار لازم خرید از دیجی کالا

شکر قنادی به مقدار لازم

 

طرز تهیه کیک قیفی با روغن سرخ کردنی بهار

در یک ظرف بزرگ تخم‌مرغ‌ها را بشکنید و آب و شیر و وانیل را اضافه کنید. به اندازه‌ای هم بزنید تا به‌خوبی با هم مخلوط شوند. در ظرفی دیگر آرد، شکر، بیکینگ پودر را نیز با هم مخلوط کنید. حالا به‌آرامی هر دو مخلوط را با هم ترکیب کنید. روغن سرخ کردنی بهار را در ظرف دلخواه و یا سرخ‌کن تا دمای ۱۸۰ درجه داغ کنید.

جلوی دهانه‌ی قیف مخصوص آشپزی را با انگشت نگه دارید. نصف لیوان از مخلوط به‌دست‌آمده را داخل قیف بریزید و قیف را چند سانتی‌متر بالای روغن نگه دارید و با رها کردن انگشت مایه‌ی کیک را در ظرف روغن به اشکال دلخواه (ترجیحا دایره‌های نامنظم) بریزید.

هر طرف کیک قیفی را تقریبا دو دقیقه سرخ کنید تا زمانی که طلایی مایل به قهوه‌ای شود. کیک‌ها را در دستمال جذب روغن قرار دهید و با ریختن شکر و طعم‌دهنده‌های دلخواه مثل مربا یا شکلات مایع گرم سرو کنید.

طرز تهیه بنیه

 

غذاهای مشابه

ارزش غذایی

کالری : ۳۱۶

چربی: ۱۲ گرم

کلسترول: ۵۰ میلی گرم کلسترول

سدیوم: ۲۵۶ میلی گرم سدیوم

کربوهیدرات: ۴۴ گرم (۸ گرم قند و ۱ گرم فیبر)

پروتئین: ۷ گرم