طرز تهیه کیک سیب‌زمینی استرالیایی - روغن بهار

طرز تهیه کیک سیب‌زمینی استرالیایی

کیک سیب‌زمینی

در این پست از مجله آشپزی بهار طرز تهیه کیک سیب‌زمینی استرالیایی را به شما آموزش می‌دهیم. این کیک‌ها شیرین نیستند و با نمک درست می‌شوند و می‌توان آنها را به عنوان میان‌وعده، غذای اصلی یا پیش‌غذا سرو کنید.

 

مواد لازم برای کیک سیب‌زمینی استرالیایی

۲ سیب‌زمینی متوسط

۱ قاشق غذاخوری کره

یک چهارم قاشق چای‌خوری نمک

یک چهارم قاشق چای‌خوری فلفل

کمی آرد برای پاشیدن روی کیک‌ها

 

مواد لازم برای خمیر ترد

۲ قاشق غذاخوری آرد

نصف فنجان ماءالشعیر

نصف قاشق چای‌خوری بیکینگ پودر

نصف قاشق چای‌خوری نمک

یک چهارم قاشق چای‌خوری فلفل

 

 

طرز تهیه کیک سیب‌زمینی استرالیایی

سیب‌زمینی‌ها را با پوست آب‌پز کنید. وقتی سیب‌زمینی خوب پخت بگذارید خنک شود، سپس پوست آن را بگیرید و رنده کنید. کره را آب کنید و به همراه نمک و فلفل با سیب‌زمینی مخلوط کنید.

در یک سینی کاغذ روغنی بیاندازید. قالب گرد را روی سینی بگذارید و از مایه کیک درون آن بریزید و روی خمیر را با دست یا وسیله دیگری صاف کنید تا کیک‌ها کاملا گرد و صاف شوند.

این کار را ادامه دهید تا خمیر تمام شود. روی کیک‌ها را بپوشانید و حداقل یک شب در فریزر بگذارید تا یخ بزنند.

در یک کاسه خمیر ترد را آماده کنید. برای این کار همه مواد خشک را مخلوط و ماءالشعیر را به آن اضافه کنید و هم بزنید. اگر مایه زیادی رقیق یا غلیظ است، غلظت آن را با مقدار ماءالشعیر اندازه کنید.

در یک تابه گود و بزرگ مقدار زیادی روغن سرخ‌کردنی بهار الماس بریزید و بگذارید کاملا داغ شود. کیک‌ها را از فریزر بیرون بیاورید. هر کدام از کیک‌ها را در آرد بزنید و بتکانید. سپس آنها را در خمیر ترد بزنید و به سرعت در روغن بیاندازید و سرخ کنید. یادتان باشد چون کیک‌ها یخ‌زده اند، گذاشتن آنها در روغن، دمای روغن را پایین می‌آورد پس حرارت زیر تابه باید زیاد باشد و در هر نوبت بیش از ۳ کیک در تابه نباشد. کیک‌ها را تا زمانی که می‌خواهید سرخ کنید در فریزر نگه دارید و بیرون نیاورید.

پس اینکه کیک‌ها طلایی شدند آنها را از تابه بیرون بیاورید و سرو کنید.

 

غذاهای مشابه