طرز تهیه کوکوی بامیه با روغن سرخ کردنی بهار الماس - روغن بهار

طرز تهیه کوکوی بامیه با روغن سرخ کردنی بهار الماس

روغن سرخ کردنی بهار الماس

در این پست از مجله آشپزی بهار طرز تهیه کوکوی بامیه را به شما آموزش می‌دهیم که اگر با روغن سرخ کردنی بهار الماس تهیه شود بسیار ترد و لذیذ از آب در می‌آید. کوکو یکی از دسته‌بندی‌های غذایی محبوب در آشپزی ایرانی است که علاوه بر خوشمزه بودن، ساده و سریع است. کوکو را می‌توان با انواع مواد اولیه گوشتی و گیاهی درست کرد. اگر به دنبال یک رسپی کوکوی جدید و متفاوت می‌گردید توصیه می‌کنیم کوکوی بامیه را حتما درست کنید و لذت ببرید. این کوکوی خوش‌مزه در جنوب آمریکا طرفداران زیادی دارد.

بامیه یکی از سبزیجات خوش‌مزه و مفید است که با روش‌های مختلف مصرف می‌شود. بامیه در آشپزی ایرانی محبوبیت زیادی ندارد و بیشتر به صورت خورش طبخ می‌شود؛ اما در آشپزی جهان راه‌های زیادی برای طبخ این ماده غذایی وجود دارد. قبلا در مجله آشپزی بهار طرز تهیه بامیه سوخاری را به شما آموزش دادیم.

با استفاده از روغن سرخ کردنی بهار الماس می‌توانید این غذا را با کیفیت فوق‌العاده‌ای تهیه کنید.

طرز تهیه کوکوی کدو و ذرت

 

مواد لازم برای تهیه کوکوی بامیه

 

بامیه: ششصد گرم

پیاز خرد شده: یک پیمانه

نمک: یک قاشق چای‌خوری

فلفل: یک چهارم قاشق چای‌خوری

آب: نصف پیمانه

تخم‌مرغ: یک عدد

آرد سفید: نصف پیمانه

بیکینگ پودر: یک قاشق چای‌خوری

آرد ذرت: نصف پیمانه

روغن سرخ کردنی بهار الماس: به مقدار لازم

 

طرز تهیه کوکوی بامیه

 

ابتدا باید مواد اولیه کوکو را آماده کنید. برای این کار بامیه‌ها را حلقه حلقه و پیاز را نگینی خرد کنید. در یک ظرف بزرگ، بامیه خردشده، پیاز خردشده، نمک، فلفل، آب و تخم‌مرغ را با هم مخلوط کنید. در ظرفی دیگر آرد، بیکینگ پودر و آرد ذرت را با یکدیگر ترکیب کنید و به بقیه مواد کوکوی بامیه اضافه کنید. اگر مایه کوکو بیش‌ازحد سفت یا شل است با کم و زیاد کردن آرد آن را اندازه کنید.

حالا نوبت به قالب‌گیری این مخلوط است. می‌توانید کوکو را گرد یا بیضی شکل دهید یا از قالب برای فرم‌های پیچیده‌تر استفاده کنید. پیشنهاد ما استفاده از قاشق و دست برای این کار است. مخلوط را با استفاده از قاشق بردارید و در دست‌تان به شکل دلخواه خود شکل دهید.

برای سرخ کردن کوکوی بامیه روغن سرخ کردنی بهار الماس را در یک تابه بزرگ بریزید و بگذارید گرم شود. توجه کنید که هنگام سرخ کردن، تعداد زیادی کوکو را هم‌زمان در تابه قرار ندهید چون باعث می‌شود دمای روغن پایین بیاید و کوکوی شما آن‌طور که می‌خواهید ترد و برشته نشود. سرخ کردن را تا زمانی که هر دو سمت کوکوی بامیه طلایی مایل به قهوه‌ای شود ادامه دهید. اگر دمای روغن به اندازه کافی بالا باشد، برای سرخ کردن هر طرف کوکو حدودا دو دقیقه زمان کافی است.

وقتی که سرخ کردن کوکو به پایان رسید آنها را در کاغذ مخصوص جذب روغن قرار دهید.

کوکوی بامیه آماده است و می‌توانید با سس دلخواه خود نوش جان کنید.

طرز تهیه کوکوی بروکلی و پارمزان

 

ارزش غذایی کوکوی بامیه

 

سدیوم: ۴۶۷ میلی‌گرم

پتاسیوم: ۳۱۴ میلی‌گرم

کربوهیدرات: ۲۵٫۱ گرم

فیبر: ۳٫۷ گرم

پروتئین: ۴٫۸ گرم

قند: ۳ گرم

آهن: ۲ میلی‌گرم