طرز تهیه‌ کوفته‌ جاماییکایی با روغن بهار الماس - روغن بهار

طرز تهیه‌ کوفته‌ جاماییکایی با روغن بهار الماس

کوفته‌ جاماییکایی با چیزی که ما ایرانی‌ها از کوفته انتظار داریم تفاوت زیادی دارد. در بیشتر کوفته‌ها سعی بر این است که غذا نرم و سبک باشد. اما کوفته‌ جاماییکایی بافت سفتی دارد و شبیه نان است. این غذا برای تهیه به مواد اولیه‌ی زیادی احتیاج ندارد و با صرف زمان کمی می‌توان آن را در خانه تهیه کرد. این کوفته را می‌توانید به عنوان دورچین غذاهای دیگر و یا غذای اصلی تهیه کنید. با استفاده از روغن بهار الماس برای سرخ‌کردن، این کوفته کیفیت و بافت فوق‌العاده‌ای پیدا می‌کند و طعم اصلی غذا حفظ می‌شود.

طرز تهیه کوشینیا، کراکت مرغ برزیلی

 

مواد لازم برای کوفته‌ جاماییکایی 

 

آرد چند منظوره: سه پیمانه

نمک: یک قاشق چای‌خوری

بیکینگ پودر: دو قاشق چای‌خوری

کره‌: نصف پیمانه

شیر: نصف پیمانه

روغن بهار الماس به مقدار لازم

نمک و فلفل به مقدار لازم

 

طرز تهیه‌ کوفته‌ جاماییکایی با روغن بهار الماس

 

در نخستین مرحله آرد و نمک و بیکینگ پودر را در غذاساز یا مخلوط‌کن بریزید و به‌خوبی با هم ترکیب کنید. کره را به این ترکیب اضافه و با سایر مواد مخلوط کنید. کره باید هنگام اضافه شدن به مواد سرد و سفت باشد.

در مرحله‌ بعدی شیر را به‌آرامی و به‌صورت متناوب اضافه کنید و به هم زدن ادامه دهید تا مایه کاملا خمیری شود. وقتی که مایه کاملا سفت شد، خمیر را توپی شکل کنید. با این مقدار مواد اولیه می‌توانید حدود ۱۲ کوفته درست کنید. بعد از آماده شدن کوفته‌ها و قبل از سرخ کردن، آن‌ها را نیم ساعت داخل یخچال قرار دهید تا سفت شوند.

روغن بهار الماس را در ظرف مخصوص سرخ کردن بریزید. این ظرف می‌تواند دستگاه سرخ‌کن یا یک تابه سنگین و گود باشد. ارتفاع روغن بهار الماس باید در ظرف حدود ۱۰ سانتی‌متر باشد. روغن را روی حرارات متوسط داغ کنید. برای امتحان داغی روغن می‌توانید یک تکه کوچک از خمیر را در آن بیاندازید. اگر روغن جوشید و خمیر به‌سرعت طلایی شد، روغن برای سرخ کردن آماده است. با استفاده از چنگال کوفته‌ها را داخل روغن بگذارید و هر طرف کوفته را سه الی پنج دقیقه سرخ کنید تا کوفته کاملا طلایی شود. در حین سرخ‌کردن به کوفته‌ها نمک و ادویه‌های مورد علاقه خود را اضافه کنید.

کوفته‌ جاماییکایی آماده است. این غذا را می‌توانید با نان، همراه با برنج و یا در سوپ سرو کنید.

طرز تهیه امپانادا، پیراشکی گوشت اسپانیایی

 

ارزش غذایی کوفته‌ جاماییکایی با روغن بهار الماس

 

کالری ۱۰۰

چربی ۳ گرم

کلسترول ۰

سدیوم ۴۲۷ میلی‌گرم

کربوهیدرات ۱۶ گرم

پروتئین ۲ گرم