طرز تهیه کورن‌داگ - روغن بهار

طرز تهیه کورن‌داگ

کورن داگ

کورن‌داگ، سوسیس هات‌داگی است که با یک لایه خمیر که با آرد ذرت درست شده پوشانده و در روغن زیاد سرخ می‌شود.

معمولا کورن‌داگ‌ را روی سیخ‌های چوبی درست می‌کنند. کورن‌داگ هم به تنهایی و هم با سس‌هایی نظیر کچاپ، خردل و مایونز سرو می‌شود و جزو فست‌فودها به شمار می‌رود و معمولا در سطح شهر و به‌خصوص در کنار مرکز خرید می‌توان آن را پیدا کرد.

مدت زمان آماده شدن این غذا حدود نیم ساعت و مدت زمان پخت آن ۲۰ دقیقه طول می‌کشد.

 

مواد مورد نیاز برای تهیه کورن‌داگ (برای ۴ نفر)

پنیر ۴ ورقه

آرد ذرت زرد یک پیمانه

آرد سفید یک پیمانه

نمک یک چهارم قاشق چای‌خوری

شکر یک چهارم پیمانه

بکینگ پودر چهار قاشق چای‌خوری

شیر یا آب یک پیمانه

عسل یک قاشق غذاخوری

تخم‌مرغ دو عدد

هات‌داگ ۴ عدد

روغن سرخ‌کردنی بهار به مقدار کافی خرید از دیجی کالا

سس قرمز و خردل به مقدار لازم

سیخ چوبی ۴ عدد

 

طرز تهیه کورن‌داگ

در یک ظرف بزرگ آرد ذرت، آرد سفید، شکر، بکینگ پودر و نمک را مخلوط کنید. سپس تخم‌مرغ هم‌زده، آب (یا شیر)، روغن و عسل را به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا یک خمیر شل به دست آید. هات‌داگ را روی ورقه پنیر گذاشته و بپیچید. هر هات‌داگ را سر یک سیخ چوبی قرار دهید. درون سینی یک کاغذ روغنی قرار دهید و هات‌داگ‌ها را درون سینی قرار داده و ۲۰ دقیقه در فریزر بگذارید. بعد از این زمان هات‌داگ ها را از فریزر بیرون آورده و با دستمال خشک می کنیم تا مایه خمیر بهتر به هات‌داگ بچسبد.

درون یک قابلمه بزرگ روغن سرخ‌کردنی بهار بریزید و گاز را روی شعله بگذارید تا روغن به دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد برسد. مایه خمیر را درون یک لیوان بلند بریزید و هات‌داگ‌های روی سیخ در خمیر فرو ببرید تا همه هات‌داگ به خمیر آغشته شود. هات‌داگ را از لیوان بیرون آورده و در بالای لیوان بگذارید تا مایه اضافی درون لیوان بریزد. سپس آن را درون روغن بگذارید تا کاملا سرخ شود. (تقریبا دو تا سه دقیقه زمان لازم است تا کورن‌داگ‌ها کاملا سرخ شود) البته حواستان باشد که سیخ درون قابلمه نیفتد وقتی کورن‌داگ‌ها کاملا سرخ شد آن را بیرون بیاورید و روی توری یا دستمال کاغذی بگذارید تا روغن اضافی خارج شود.

کورن‌داگ را همراه با سس خردل و سس کچاپ سرو کنید.

 

غذاهای مشابه