طرز تهیه کراکت پوره سیب‌زمینی - روغن بهار

طرز تهیه کراکت پوره سیب‌زمینی

کراکت پوره سیب‌زمینی

در این مطلب از مجله آشپزی بهار با طرز تهیه کراکت پوره سیب‌زمینی با ما همراه باشید. این غذای سرخ‌کردنی لذیذ را می‌توانید به عنوان اسنک یا پیش‌غذا به‌خصوص برای کودکان سرو کنید.
 
مواد لازم برای کراکت پوره سیب‌زمینی

۱ زرده تخم‌مرغ بزرگ

۲ فنجان پوره پوره سیب‌زمینی سرد شده

نصف فنجان پارمزان رنده‌شده

۲ قاشق غذاخوری تره خردشده

۱ قاشق غذاخوری آرد

۴ تخم‌مرغ بزرگ

۲ فنجان پودر سوخاری

روغن سرخ‌کردنی بهار خرید از دیجی کالا
 


 

طرز تهیه کراکت پوره سیب‌زمینی

در یک کاسه متوسط زرده تخم‌مرغ، پوره سیب‌زمینی، پارمزان، تره و آرد را مخلوط کنید. مواد را هم بزنید تا یک خمیر یک‌دست شود. اندازه گردو از خمیر بردارید و در دستتان گلوله کنید یا به هر شکلی دوست دارید در بیاورید و در یک سینی بگذارید. وقتی همه خمیر را گلوله کردید سینی را در فریزر بگذارید و حداقل ۲ ساعت زمان دهید تا سرد شود.

در یک کاسه تخم‌مرغ‌ها را هم بزنید. در کاسه دیگری پودر سوخاری بریزید. در یک تابه متوسط ۴ فنجان روغن بهار فراوان بریزید و روی حرارت زیاد بگذارید تا داغ شود. برای امتحان داغی روغن یک تکه کوچک از پودر سوخاری را در آن بیاندازید و ببینید بلافاصله حباب می‌زند یا نه. اگر روغن بلافاصله جوشید یعنی داغ است.

کراکت‌ها را از فریزر بیرون بیاورید و ابتدا در تخم‌مرغ بزنید و سپس در پودر سوخاری بغلتانید و بلاخره در گروه‌های کم‌تعداد در روغن داغ بگذارید. همه اطراف کراکت‌ها را سرخ کنید. سرخ شدن هر گروه حدودا ۳ تا ۴ دقیقه طول می‌کشد.
 

غذاهای مشابه