طرز تهیه کباب تابه‌ای - روغن بهار

طرز تهیه کباب تابه‌ای

کباب تابه‌ای

کباب تابه‌ای یک غذای گوشتی محبوب ایرانی است که به آسانی تهیه می‌شود و در عین حال سالم و مغذی است. در این پست از مجله آشپزی بهار طرز تهیه این غذای سرخ‌کردنی لذیذ را آموزش می‌دهیم.

 

مواد لازم برای کباب تابه‌ای

نیم کیلو گوشت چرخ‌کرده گوساله

۱ پیاز درشت

نمک و فلفل و زردچوبه

۳ یا ۴ گوجه فرنگی

روغن سرخ‌کردنی بهار الماس خرید از دیجی کالا

 

 

طرز تهیه کباب تابه‌ای

اگر می‌خواهید به بهترین بافت کباب تابه‌ای برسید از گوشتی استفاده کنید که ۳ بار چرخ شده باشد. پیاز را ریز رنده کنید و آب اضافی آن را بگیرید. سپس پیاز را با گوشت چرخ‌کرده و نمک و فلفل و زردچوبه مخلوط کنید و ورز بدهید. برای اینکه کباب تابه‌ای وا نرود حتما آن را خوب ورز بدهید. اگر دوست دارید می‌توانید ادویه دلخواه خود را هم به کباب تابه‌ای بزنید. اما توصیه ما این است که به نمک و فلفل سیاه و زردچوبه بسنده کنید تا طعم و مزه اصیل کباب تابه‌ای را از دست ندهید.

در یک تابه با کف ضخیم روغن سرخ‌کردنی بهار الماس بریزید و وقتی روغن گرم شد گوشت را در آن پهن کنید و برش دلخواه را به آن بزنید. می‌توانید کباب را با دست به شکل دایره یا بیضی هم درآورید. بگذارید گوشت کمی سرخ شود و خودش را جمع کند. سپس در تابه را بگذارید تا گوشت بپزد. وقتی آب گوشت جمع شد در تابه را بردارید و گوشت را برگردانید. اگر احساس می‌کنید گوشت پخته ولی آب آن هنوز زیاد است در تابه را بردارید و بگذارید آب اضافی کباب کمی تبخیرشود ولی مواظب باشید خشک نشود.

کباب را برگردانید و کمی روغن سرخ‌کردنی بهار الماس به تابه اضافه کنید تا طرف دیگر آن هم سرخ شود. گوجه‌فرنگی‌ها را از وسط برش بزنید و اطراف یا روی کباب بچینید و بگذارید بپزد. گوجه را می‌توانید جداگانه هم سرخ کنید.

 

غذاهای مشابه