طرز تهیه پیراشکی گوشت روسی - روغن بهار

طرز تهیه پیراشکی گوشت روسی

پیراشکی گوشت روسی

در ادامه غذاهای سرخ‌کردنی ملل در مجله آشپزی بهار، این بار طرز تهیه پیراشکی گوشت روسی را به شما آموزش می‌دهیم. پیراشکی از غذاهای بسیار سنتی روسیه است که در ایران حسابی طرف‌دار دارد. درون پیراشکی را می‌توان با مواد مختلف نمکی یا شیرین پر کرد.

 

مواد لازم برای خمیر پیراشکی گوشت روسی

۱ کیلو گوشت چرخ‌کرده

۱ پیاز

۱ فنجان شیر

۱ قاشق غذاخوری مخمر خشک

نصف فنجان شکر

۴ فنجان غذاخوری آرد

۳ تخم‌مرغ

یک و نیم قاشق غذاخوری کره آب‌شده

۱ تخم‌مرغ زده

یک چهارم لیوان آب گرم

۲ قاشق غذاخوری شوید خشک

روغن سرخ‌کردنی بهار الماس خرید از دیجی کالا

۱ قاشق چای‌خوری نمک

فلفل سیاه

 

 

طرز تهیه پیراشکی گوشت روسی

 

پیاز را خرد کنید. در یک تابه گود روغن سرخ‌کردنی بهار الماس بریزید و گوشت را سرخ کنید. پیاز را اضافه کنید و با هم تفت دهید تا پیازها شفاف شوند. نمک و فلفل و شوید را اضافه کنید. بعد از اینکه مواد را کمی با هم تفت دادید از روی حرارت بردارید.

مخمر را در یک چهارم لیوان آب گرم حل کنید و ۱۵ دقیقه در یک جای گرم بگذارید تا کف کند. در یک شیرجوش بزرگ شیر را کمی گرم کنید. (داغ نشود) به آرامی و در حالی که شیر را هم می‌زنید تخم‌مرغ‌‌ها، نصف فنجان روغن، شکر و نمک را اضافه کنید. هم بزنید و از روی حرارت بردارید.

در یک کاسه بزرگ نصف آرد را الک کنید و موادی را که با هم مخلوط کرده‌اید به‌تدریج به آن اضافه کنید و هم بزنید. سپس مخمر را به آن اضافه کنید و هم بزنید. نیمه دوم آرد را هم الک و اضافه کنید. خوب هم بزنید تا مواد کاملا مخلوط شوند. سپس خمیر را ورز دهید تا دیگر به کاسه نچسبد. اگر خمیر به کاسه می‌چسبد کمی دیگر آرد اضافه کنید. روی کاسه را با یک پارچه بپوشانید و کاسه را در یک جای گرم بگذارید و صبر کنید تا حجم خمیر دوبرابر شود.

 

غذاهای مشابه

روش پیچیدن پیراشکی‌ها

روی یک تخته کمی آرد بپاشید. یک گلوله از خمیر را بردارید و با وردنه روی تخته باز کنید تا به شکل دایره‌ای به قطر ۸ تا ۱۰ سانتی‌متر درآید. وقتی همه خمیر به این شکل در آمد یک قاشق غذاخوری از مخلوط گوشت که سرد شده را بردارید و در یکی از دایره‌های خمیر بگذارید. خمیر را ببندید و لبه‌های آن را با انگشت یا چنگال به هم بچسبانید. این کار را ادامه دهید تا گوشت و خمیر تمام شود. پیراشکی‌ها را ۱۰ دقیقه روی یک سطح صاف بگذارید.

در یک تابه بزرگ و سنگین ۴ فنجان روغن سرخ‌کردنی بهار الماس بریزید و بگذارید حسابی داغ شود. وقتی از داغ بودن روغن مطمئن شدید پیراشکی‌ها را به‌آرامی در گروه‌های کم‌تعداد در تابه بگذارید و سرخ کنید. وقتی یک طرف پیراشکی‌ها کاملا طلایی شد آنها را برگردانید و طرف دیگر را هم سرخ کنید.

پیراشکی گوشت غذایی مناسب برای وعده اصلی یا میان‌وعده است. می‌توانید پیراشکی را با محتویات شیرین هم درست کنید و به عنوان دسر، صبحانه یا عصرانه سرو کنید.