فوت‌وفن پیاز داغ طلایی و خوشمزه - روغن بهار

فوت‌وفن پیاز داغ طلایی و خوشمزه

پیازداغ طلایی و خوشمزه

شاید شما هم فکر می‌کنید که تهیه یک پیاز داغ طلایی و خوشمزه کار آسانی نیست و بارها سعی کرده اید که به مدل دلخواه خود یک پیاز داغ ترد و خوشمزه درست کنید، اما موفق نشده‌اید؟ در این پست از مجله آشپزی بهار شما را با فوت‌وفن تهیه یک پیاز داغ طلایی و خوشمزه آشنا کنیم.

 

اصول و ابزار لازم برای تهیه پیاز داغ طلایی و خوشمزه

 

انتخاب تابه مناسب

تابه‌ای که برای سرخ کردن پیاز استفاده می‌کنید باید سنگین باشد. تابه‌های چدنی و گرانیتی برای این کار بسیار مناسب‌اند.

 

انتخاب روغن مناسب

برای تهیه پیازداغی که یک‌دست و طلایی باشد پیاز باید ۵ تا ۷ دقیقه در روغن داغ روی حرارت ملایم بجوشد. بنابراین باید از روغنی استفاده شود که مقاومت حرارتی بالایی دارد. روغن سرخ‌کردنی بهار و بهار الماس نقطه دود بالایی دارند و بدون سوختن، حرارت را به‌صورت یکنواخت به مواد غذایی منتقل می‌کنند. نقطه دود بالا باعث می‌شود پیازداغ شما بوی بد روغن سوخته نگیرد.

 

به پیاز فضای کافی بدهید

اندازه تابه را به تناسب مقدار پیاز انتخاب کنید. اگر مقدار پیازتان زیاد است و در تابه به‌سختی جا می‌شود آن را در دو نوبت سرخ کنید. سعی کنید روغنی که در تابه برای سرخ کردن پیاز می ریزید کم نباشد.

 

 

هم زدن را فراموش نکنید

برای جلوگیری از سیاه شدن بعضی از پیازها و خام ماندن بعضی دیگر آنها را مدام هم بزنید تا حرارت یکنواخت به همه آنها برسد. پیازها را روی حرارت بالا سرخ نکنید. روغن باید داغ باشد ولی حرارت باید ملایم باشد تا پیازها به تدریج طلایی شوند.

 

به پیاز کمی مزه بدهید

بنابر استفاده‌ای که می‌خواهید از پیازداغ بکنید به آن کمی نمک یا فلفل اضافه کنید.

 

چند فوت‌وفن آسان برای تهیه پیازداغ طلایی و خوشمزه

بعد از خرد کردن پیازها، در یک قابلمه کمی آب جوش بیاورید و پیاز را در آن بریزید و بگذارید حداکثر ۵ دقیقه بجوشد تا پیاز کمی شفاف شود. سپس آن را آبکش و با دستمال آشپزخانه خشک کنید. پیاز خشک شده را با رعایت نکاتی که در بالا ذکر کردیم سرخ کنید.

یک توصیه جالب برای پیازهای سرخ شده طلایی این است که قبل از سرخ کردن مدتی آنها را در شیرغوطه‌ور کنید و پس از اینکه آنها را از شیر خارج کردید به وسیله دستمال کاملا خشک کنید.

برای اینکه پیازداغ رنگ و عطر بهتری پیدا کند می‌توانید مقداری زعفران خشک یا زردچوبه به روغن آنها اضافه کنید. زعفران به عسلی شدن رنگ پیازداغ هم کمک بسیار زیادی می‌کند.

 

غذاهای مشابه