طرز تهیه پانزروتی گوجه و پنیر - روغن بهار

طرز تهیه پانزروتی گوجه و پنیر

پانزروتی گوجه و پنیر، نوعی غذای ایتالیایی است که در میان افرادی که به غذاهای ایتالیایی علاقه‌مند هستند، محبوبیت فراوانی دارد. انواع مختلفی از پانزروتی در کشورهای مختلف طبخ می‌شود، و داخل آن از مواد مختلفی استفاده می‌شود. اما در پانزروتی ایتالیایی از پنیر به همراه گوجه به عنوان مواد داخل غذا استفاده می‌شود.
 

مواد لازم برای تهیه خمیر پانزروتی گوجه و پنیر

آرد ۳ و ¼ پیمانه

شکر ۳ قاشق چای‌خوری

نمک دریا ۴ قاشق چای‌خوری

مایه خمیر ۶۵ گرم

روغن مایع ۳ قاشق غذاخوری

روغن سرخ‌کردنی بهار الماس به مقدار لازم خرید از دیجی کالا
 

مواد لازم برای داخل پانزروتی گوجه و پنیر

روغن زیتون ۳ قاشق غذاخوری

سیر ۲ حبه

گوجه متوسط ۳ عدد (پوست گوجه گرفته شود و کاملا خرد شود)

ریحان خرد شده ۱ قاشق غذاخوری

نمک دریا و فلفل به میزان لازم

پنیر موتزارلا تازه ۱ پیمانه
 


 

طرز تهیه پانزروتی گوجه و پنیر

در یک کاسه بزرگ، آرد و شکر را مخلوط کنید. وسط مواد را باز کنید و در داخل آن نمک و خمیر مایه را اضافه کنید. سپس یک پیمانه آب ولرم که انگشت را نسوزاند به همراه ۳ قاشق غذاخوری روغن را به مواد اضافه کنید و با یک قاشق چوبی، مواد را خوب مخلوط کنید. وقتی خمیر نرم و یک دستی آماده شد، روی خمیر را با یک دستمال بپوشانید و اجازه دهید خمیر به مدت ۲ ساعت استراحت کند.

بعد از ۲ ساعت، خمیر را به ۱۲ تکه مساوی تقسیم کنید و هر تکه را به صورت گلوله در آورید. توپ‌های خمیری شکل را روی کاغذ روغنی پهن کنید و اجازه دهید تا یک ساعت دیگر استراحت کند.

در مدت زمانی که خمیر استراحت می‌کند، مواد سس داخل خمیر را آماده کنید. برای تهیه مواد داخل خمیر، ابتدا روغن را در یک ظرف گرم کنید و حبه‌های سیر را که خرد کرده‌اید در آن بریزید و اجازه دهید تا سیر طلایی رنگ شود. بعد از اینکه سیر طلایی رنگ شد، گوجه‌هایی را که پوست گرفته‌اید و خرد کرده‌اید به سیر و روغن اضافه کنید. آن‌قدر بپزید تا آب گوجه کاملا گرفته شود. سیرها را از سس خارج کنید. سپس به سس آماده شده، نمک دریا و فلفل و ریحان اضافه کنید.

روی یک سطح صاف کمی روغن بریزید و سپس خمیرها را که یک ساعت استراحت کرده‌اند، پهن کنید. قطر هر ورقه خمیر باید در حدود ۱ سانتی‌متر باشد. سس گوجه‌فرنگی را روی خمیر بریزید و سپس روی سس ۲ قاشق غذاخوری پنیر بپاشید. یک نیمه از خمیر را روی نیمه دیگر آن تا کنید و لبه‌ها را با انگشت فشار دهید.

در یک ماهیتابه که دیواره‌های آن ارتفاع زیادی دارد، روغن سرخ‌کردنی بهار الماس بریزید و اجازه دهید کاملا داغ شود. وقتی روغن داغ شد، خمیرها را داخل روغن بریزید. وقتی یک طرف خمیر طلایی شد، طرف دیگر آن را سرخ کنید. اجازه دهید هر دو طرف خمیر کاملا طلایی رنگ شود. سپس خمیرها یا همان پانزروتی را از روغن داغ خارج کنید و روی یک حوله یا کاغذ قرار دهید تا روغن آن کاملا گرفته شود.

 

غذاهای مشابه