طرز تهیه پارمو غذای انگلیسی با روغن سرخ کردنی بهار - روغن بهار

طرز تهیه پارمو غذای انگلیسی با روغن سرخ کردنی بهار

روغن سرخ کردنی بهار

پارمو یک غذای انگلیسی محبوب و خوش‌مزه است که با استفاده از فیله مرغ و سس بشامل تهیه میشود. سس بشامل یا سس سفید سسی فرانسوی است که نامش نخستین بار در کتاب‌های آشپزی فرانسوی متعلق به ۱۶۵۱ میلادی ثبت شده است. این سس به عنوان پایه‌ای برای درست کردن انواع دیگر سس‌ها نیز کاربرد دارد.

استفاده از روغن سرخ کردنی بهار در تهیه این غذا باعث می‌شود طعم طبیعی فیله مرغ حفظ شده و غذا ترد و لذیذ شود.

طرز تهیه‌ مرغ پاپ کورنی سرخ شده

 

مواد لازم برای پارمو غذای انگلیسی با روغن سرخ کردنی بهار

 

فیله مرغ: یک عدد

تخم مرغ: یک عدد

آرد سوخاری: ۲۲۵ گرم

روغن سرخ کردنی بهار: به مقدار لازم

کره: ۳۰ گرم

آرد سفید: ۶۰ گرم

شیر: ۱۵۰ گرم

پنیر چدار: به مقدار لازم

نمک و فلفل: به مقدار لازم

 

طرز تهیه پارمو غذای انگلیسی با روغن سرخ کردنی بهار

 

برای تهیه پارمو ابتدا با آماده کردن فیله مرغ شروع کنید. در یک ظرف تخم‌مرغ را بشکنید و در ظرفی دیگر آرد سوخاری را بریزید. فیله مرغ را ابتدا به تخم مرغ آغشته کنید و سپس در ظرف آرد سوخاری قرار دهید.

روغن سرخ کردنی بهار را در ظرف مخصوص سرخ کردن بریزید و اجازه دهید گرم شود. سپس فیله مرغ را در آن سرخ کنید. دمای روغن باید بالا باشد تا فبله آب نیاندازد و به‌سرعت ترد و طلایی شود. ۳ تا ۴ دقیقه زمان برای سرخ کردن مرغ کافی است زیرا فیله گوشتی لطیف دارد و سریع می‌پزد. هر زمان هر دو سمت مرغ طلایی مایل به قهوه‌ای شد شعله را خاموش کنید و مرغ را به ظرف دیگری منتقل کنید تا در ادامه به سراغ آن برویم.

حالا نوبت درست کردن سس بشامل است. بشامل یکی از مشهوررین سس‌های جهان است که در بسیاری از غذاها (از جمله چیکن پارمو) استفاده می‌شود. برای تهیه سس بشامل ابتدا کره را آب کنید و سپس آرد را اضافه کنید و هم بزنید تا کره و آرد به خوبی با هم ترکیب شوند. حالا شیر را به آرامی اضافه کنید و هم بزنید تا سس غلیظ شود. اگر سس غلظت دلخواه‌تان را نداشت می‌توانید برای سفت‌تر شدن آرد و برای رقیق شدن به آن شیر اضافه کنید.

دستور پخت خوراک مرغ و بروکلی

فیله مرغ سرخ‌شده را در ظرفی که می‌خواهید غذا را در آن سرو کنید ریخته و سس بشامل را که در مرحله قبل آماده کردید روی آن بریزید. در آخر پنیر چدار رنده را به غذا اضافه کنید.

غذا را برای یکی دو دقیقه در فر قرار دهید تا پنیر آب شود. چیکن پارمو آماده است. این غذا معمولا در کنار سبزیجات تازه یا بخارپز و سیب‌زمینی سرخ‌کرده سرو می‌شود. اما مزه چیکن پارمو طوری است که با انواع مخلفات هم‌خوانی دارد و شما می‌توانید دورچین غذا را با توجه به رژیم غذایی و وضعیت سلامتی خود انتخاب کنید.