نکاتی برای استفاده مجدد از روغن سرخ کرده - Bahar oil

نکاتی برای استفاده مجدد از روغن زیتون سرخ کرده

Fried-Olive-Oil
روغن زیتون بهترین روغن برای سرخ کردنی می باشد. روغن زیتون به طور طبیعی در معرض حرارت پایدار است و دارای نقطه دودی است که برای اکثر انواع پخت و پز مناسب است. از آنجایی که گران تر از سایر روغن های پخت و پز است، بسیاری از افراد از ما می پرسند که آیا می توان آن را پس از سرخ کردن دوباره استفاده کرد.
پاسخ مثبت است، شما می توانید روغن زیتون را دوباره استفاده کنید. محققان مطالعه ای را انجام دادند که غذای آن در روغن زیتون سرخ کرده بود و دریافتند که روغن زیتون حتی پس از ۱۰ بار استفاده مجدد نیز پایدار می ماند.
آنها نتیجه گرفتند که روغن زیتون برای غذاهای سرخ شده،  بهترین روغن سالم برای سرخ کردنی می باشد که کیفیت و توان تغذیه ای بهتری را نسبت به روغن های دانه ای ارائه می کند.

روش هایی برای استفاده دوباره از بهترین روغن زیتون سرخ کرده

برای دستیابی به بهترین نتایج در هنگام استفاده از روغن زیتون، دستورالعمل زیر را دنبال کنید:

روغن را خنک کنید و سپس آن را از طریق چند دستمال، دستمال مشبک، فیلترهای قهوه کاغذی یا حوله های کاغذی فیلتر کنید. هدف این است که تکه های کمی سرخ شده را که در روغن باقی مانده اند، حذف کنید. این ذرات مواد غذایی می توانند هنگام استفاده مجدد از روغن سوزانده شوند، بنابراین بهتر است آنها را از بین ببرید.

روغن را در مخزن مناسب اندازه گیری کنید. شما می خواهید روغن را درون شیشه پر کنید، پس بهتر است هوای کمتری درون ظرف باقی بگذارید. یک بطری رنگی تیره، یک بطری شیشه ای یا ظرف مجهز به روکش آهن ضد زنگ انتخاب خوبی است. ما توصیه نمی کنیم که روغن را در ظروف فلزی غیر از فولاد ضد زنگ ذخیره کنید. مس و برنج می توانند با روغن واکنش نشان دهند. شما حتی می توانید بطری را دوباره استفاده کنید و روغن را درون آن بریزید. حتما در بطری را کاملا محکم کنید.

روغن را در جای خنک و تاریک مانند کمد خود ذخیره کنید. آن را در نزدیکی اجاق گاز یا در معرض نور قرار ندهید. گرما و نور اکسیداسیون روغن را تسریع می کند. در نهایت توصیه می شود روغن را به سرعت استفاده کنید.برچسبی بر روی روغن زیتون سرخ کرده با تاریخ و آنچه شما در آن سرخ کرده اید نصب کنید. روغن های پخت و پز برخی از طعم مواد غذایی را حفظ می کنند. شما قطعا نمی خواهید از  روغنی که برای سرخ کردن ماهی استفاده کرده اید، شیرینی بپزید! یک دقیقه برای این کار وقت گذاشته و برای یادآوری خود یادداشت هایی از آخرین مصرف خود بردارید.روغن را فقط برای پخت و پزبه صورت مجدد استفاده کنید. از روغن تازه به عنوان سس سالاد و طعم دهی استفاده کنید.

بسته به آنچه که در آن سرخ کرده اید، می توانید روغن زیتون سرخ کرده را تا ۵ بار استفاده کنید. روغن را هنگامی که رنگ آن تیره شد یا ویسکوزیته آن تغییر کرد ، به دور بیاندازید.

وقتی که قصد دارید روغن را دور بریزید، آن را درون سینک تخلیه نکنید. چرا که ممکن است لوله کشی شما را مسدود کند. اگر می توانید آن را بازیافت کنید.

اگر قصد استفاده از روغن برای سرخ کردن را دارید، در هنگام سرخ کردن این نکات را به یاد داشته باشید.

در تمام مصارف سرخ کردنی، اطمینان حاصل کنید که روغن قبل از اضافه کردن غذا به دمای مناسب رسیده باشد و به روغن اجازه سوختن ندهید. دماسنج یک لوازم جانبی مناسب به هنگام سرخ کردن است.

به آب اجازه ورود به روغن سرخ کردنی خود را ندهید. به منظور اجتناب از یخ در اطراف غذاهای یخ زده و در هنگام سرخ کردن برای جلوگیری از تراکم از دمیده شدن هوا به درون روغن، از درب استفاده نکنید. روغن به همراه آب درون آن از ترد شدن غذا به هنگام سرخ کردن جلوگیری می کند.

وقتی قصد دارید مجددا از روغن زیتون سرخ کرده استفاده کنید سعی کنید پیش از آن غذاهایی با طعم خنثی درون آن سرخ کرده باشید به خصوص زمانیکه به دنبال پخت غذایی با طعم قوی و تازه هستید.

روغن سرخ کردنی بهار الماس