نوتلا سوخاری - Bahar oil

طرز تهیه نوتلا سوخاری

تابستان گذشته که بستنی سرخ‌شده برنده‌ی مسابقه‌ی تابستان داغ ST شد، از اینکه رِسِپی پیدا کرده بودم که در آن می‌توانستید بستنی را در روغن ،سرخ کنید شگفت‌زده شده بودم. واقعا باورم نمی‌شد به خاطر همین وقتی در هند بودم امتحانش کردم.بعد از آن بود که این رِسِپی تبدیل به یکی از همیشگی‌های آشپزخانه مادرم و همچنین دسر مورد علاقه برادرم شد.
دیروز وقتی در ماراتن ۷ روزه «یک هفته با نوتلا» را شروع کردم، اصلا به ذهنم هم نمی‌رسید که این ۷ نوع غذا که میخواهم با نوتلا درست کنم به جز از «قهوه سرد نوتلا» قرار است چه باشند.بنابراین به سراغ دفتر دستورغذاهایم رفتم و شروع به جستجو کردم تا شاید یکی از آنها را بتوانم با نوتلا امتحان کنم؛ که یکدفعه به دستور بستنی سرخ شده رسیدم. و آنجا بود که ایده‌ «نوتلا سوخاری» به ذهنم رسید.اولش فکر کردم می‌توانم همان فرایند سرخ کردن بستنی را با نوتلا تکرار کنم، اما بعد به سرم زد که چرا یک کار جدید نکنم.اولا نوتلا در مقایسه با بستنی بافت نرم‌تری دارد. بنابراین اگر می‌خواستم آن را مثل توپ رول کنم، این احتمال وجود داشت که از لای خمیر بیرون بزند. ثانیا اگر آن را منجمد می‌کردم و بعد می خواستم با آن کار کنم. باز هم مشکل دیگری پیش می‌آمد و آن این بود که کار کردن با نوتلای یخ زده اصلا راحت نیست. پس باید چه کار می‌کردم؟

یک گزینه دیگر هم وجود دارد که با احتیاط کامل می‌توانید نتیجه مورد نظر را بدست آورید. حالا این گزینه چیست؟ صبر داشته باشید … همه فیلم‌ها، هرچقدر هم خسته‌کننده باشند، یک نقطه اوج دارند … پس فقط صبر کنید و به خواندن ادامه دهید …
 


 

مواد لازم برای نوتلا سوخاری

  • ۲ عدد نان (ترجیحا نان سفید چون راحت‌تر به هم می‌چسبد، اما من با نان گندم کار کردم، این هم یک چالش دیگر!) به ازای هر توپ
  • یک قاشق غذاخوری نوتلا به ازای هر توپ
  • روغن سرخ‌کردنی بهار خرید از دیجی کالا

دستور تهیه نوتلا سوخاری

  • نان‌ها را برش بزنید و یک قاشق غذا خوری نوتلا روی هر برش نان بگذارید. روش‌های زیادی برای تهیه پوشش بیرونی توپ‌های نوتلا وجود دارد. من در اینجا از برش نان استفاده کردم چون راحت‌تر است. اما شما می‌توانید از برشتوک، خرده نان (سوخاری) و آجیل‌ خرد‌شده هم استفاده کنید، اما در این حالت کارتان سخت‌تر می‌شود.
  • یک برش دیگر نان بر روی آن قرار داده و محکم به هم فشار دهید. همان موقع نان‌ها را رول نکنید چون بافت نوتلا نرم است و ممکن است از لای نان بیرون بزند. بنابراین فقط لبه‌های نان را محکم کنید و حداقل برای ۱ ساعت در یخچال نگه دارید.
  • به محض اینکه نان‌ها را بیرون آوردید شروع کنید به رول کردن آنها و درست کردن توپ‌های کوچک. چون در این مرحله نوتلا سفت شده بنابراین کار راحت‌تر خواهد بود.
  • بعد از درست کردن توپ‌ها، آنها را برای ۱ ساعت دیگر و یا حتی یک شب در یخچال قرار دهید. می‌توانید آن‌ها تا ۲-۳ روز در یخچال نگه دارید.
  • سپس آنها را فقط به مدت ۲۰-۳۰ ثانیه (چون نمی خواهیم نوتلا آب شود) در روغن سرخ‌کردنی بهار که قبلا آن را داغ کرده اید، بگذارید. به محض این که نان‌ به رنگ طلایی و قهوه‌ای درآمد، توپ‌ها را از روغن سرخ کردنی درآورید. حالا توپ‌های نوتلا خوشمزه با پوشش نان ترد و داغ شما حاضر است.

کمی عسل یا سس شکلات روی آنها بریزید و مهمانان خود را تحت تأثیر قرار دهید. مطمئنم که بچه‌هایتان هم عاشق آنها خواهند شد!
نوش جان

 

غذاهای مشابه