طرز تهیه‌ مرغ پاپ کورنی سرخ شده - روغن بهار

طرز تهیه‌ مرغ پاپ کورنی سرخ شده

سرخ شده

مرغ سوخاری انواع بسیار متنوعی دارد که دستور پخت بسیاری از آنها را قبلا در مجله آشپزی بهار آموزش داده‌ایم. مرغ پاپ کورنی یکی از انواع مرغ سوخاری است که در نقاط مختلف جهان با دستور پخت‌های گوناگون تهیه می‌شود. اما این دستور پخت با انواع دیگر مرغ پاپ‌کورنی تفاوت‌های کوچکی دارد. مرغ پاپ‌کورنی غذای سرخ شده جذابی است که برای وعده‌های اصلی، به خصوص شب‌هایی که قصد دارید با دوستانتان فیلم تماشا کنید مناسب است.

طرز تهیه مرغ سوخاری به سبک نشویل

 

مواد لازم برای مرغ پاپ کورنی سرخ شده

 

بیست و پنج گرم پاپ کورن نمکی

صد گرم نان دلخواه

یک قاشق غذاخوری پودر پاپریکا

پنجاه گرم آرد سفید

یک تخم‌مرغ بزرگ

دو عدد سینه‌ی مرغ بدون پوست

روغن بهار الماس برای سرخ کردن عمیق

نمک و فلفل به مقدار لازم

 

طرز تهیه‌ مرغ پاپ کورنی سرخ شده

 

در نخستین گام، نان و پاپریکا و پاپ‌کورن را داخل غذاساز یا مخلوط کن بریزید و به خوبی با یکدیگر ترکیب کنید. حالا این مخلوط را داخل ظرفی بزرگ و عمیق بریزید. هم‌زمان در ظرفی دیگر تخم‌مرغ را بشکنید و هم بزنید. در ظرف سوم آرد و ادویه‌های دل‌خواه‌تان را بریزید.

سینه مرغ را ابتدا در ظرف آرد بغلتانید و بعد در تخم‌مرغ فرو ببرید. در مرحله‌ی آخر مرغ را داخل ظرف پاپ‌کورن قرار دهید. اگر تکه‌های مرغ به اندازه کافی با پاپ‌کورن پوشیده نشده‌اند مرحله دوم و سوم را یک یا دو بار دیگر تکرار کنید. وقتی که آماده کردن مرغ تمام شد، تمام مواد را داخل یک ظرف با هم ترکیب کنید. اگر عجله دارید ۳۰ دقیقه و برای طعم گرفتن بهتر برای یک روز مرغ را داخل مواد گذاشته و در یخچال قرار دهید.

برای سرخ کردن، روغن سرخ کردنی بهار الماس را داخل ظرف مخصوص سرخ کردن عمیق بریزید و به خوبی داغ کنید. مرغ‌ها را داخل روغن بگذارید و برای ۲ تا ۳ دقیقه هر دو سمت آن را سرخ کنید. وقتی رنگ مرغ‌ها طلایی شد آن را گرم سرو کنید.

طرز تهیه مرغ سوخاری ژاپنی

 

ارزش غذایی مرغ پاپ‌کورنی سرخ شده

 

چربی ۲۹ گرم

کربوهیدرات ۵۹ گرم

قند ۴ گرم

فیبر ۳ گرم

پروتئین ۴۴ گرم

نمک ۱٫۴ گرم