طرز تهیه‌ مرغ باربرتون با روغن سرخ کردنی بهار الماس - روغن بهار

طرز تهیه‌ مرغ باربرتون با روغن سرخ کردنی بهار الماس

روغن سرخ کردنی بهار الماس

در این مطلب از مجله آشپزی بهار طرز تهیه مرغ باربرتون با روغن سرخ کردنی بهار الماس را به شما آموزش می‌دهیم. مرغ باربرتون که با نام مرغ صربستانی نیز شناخته می‌شود، یک غذای آمریکایی-صربی است که ریشه‌اش به شهر باربرتون ایالت اوهایوی آمریکا برمی‌گردد و با ذائقه ایرانی هم‌خوانی دارد. این غذا برای نخستین بار در تعدادی از رستوران‌های صربستانی اوهایو طبخ شد و به سرعت مورد استقبال مردم این ایالت و سایر نقاط آمریکا قرار گرفت.

اگر می‌خواهید این غذا را دقیقا به شیوه سنتی آن تهیه کنید، رعایت مواردی ساده به شما کمک خواهد کرد. تفاوت این مرغ سوخاری با انواع دیگر این است که نه مرغ و نه پوشش سوخاری آن با ادویه طعم‌دار نمی‌شوند و تنها از نمک برای مزه‌دار کردن آن استفاده می‌شود. مرغ باربرتون باید با مرغ تازه تهیه شود و مرغ فریز شده برای آن مناسب نیست. نحوه بریدن مرغ نیز مهم است. در این غذا از همه قسمت‌های مرغ استفاده می‌شود و مرغ باید به قسمت‌های کوچک و هم‌اندازه تقسیم می‌شود. این قسمت‌های کوچک به نحوی تقسیم می‌شوند که مرغ کمترین دورریز را داشته باشد. علت توصیه ما برای تهیه این غذا با روغن سرخ کردنی بهار الماس این است که در مرغ باربرتون پوشش سوخاری مرغ باید به خوبی سرخ شود و ترد و خوش‌طعم از آب در آید و در عین حال گوشت مرغ کاملا آبدار و تازه بماند.

این غذا در بسیاری از شهرهای ایالت اوهایو چیزی فراتر از یک غذای ساده است و یک سنت به حساب می‌آید.

طرز تهیه مرغ سوخاری به سبک نشویل

 

مواد لازم برای مرغ باربرتون با روغن سرخ کردنی بهار الماس

 

دو مرغ متوسط، تقسیم شده به قسمت‌های کوچک و مساوی

دو استکان آرد سفید

دو استکان آرد سوخاری

دو تخم‌مرغ هم‌زده

نمک و فلفل به مقدار لازم

روغن سرخ کردنی بهار الماس به مقدار لازم

 

طرز تهیه‌ مرغ باربرتون با روغن سرخ کردنی بهار الماس

 

در نخستین مرحله باید مرغ را به قطعات کوچک و مساوی تقسیم کنید. مساوی بودن قسمت‌ها در این دستور پخت بسیار مهم است.

آرد و نمک و فلفل را با هم مخلوط کنید و تکه‌های مرغ را در آن قرار دهید. بعد از قرار دادن مرغ در ظرف آرد مرغ‌ها را تکان دهید تا آرد اضافه روی آن‌ها نماند.

تخم‌مرغ‌ها را در یک ظرف بشکنید و در ظرف سوم آرد سوخاری را بریزید. مرغ‌هایی که در مرحله قبل در آرد سفید گذاشتید را اول در تخم‌مرغ و بعد در آرد سوخاری قرار دهید.

روغن سرخ کردنی بهار الماس را در ظرف مخصوص سرخ کردن بریزید و وقتی روغن به اندازه کافی داغ شد، مرغ‌ها را در روغن سرخ کنید. هشت تا ده دقیقه زمان برای سرخ کردن مرغ کافی است. توجه کنید که هر دو سمت مرغ به یک اندازه سرخ شود. وقتی هر دو طرف تکه‌های مرغ طلایی مایل به قهوه‌ای شد، مرغ سرخ شده و باید از ظرف خارجش کنید.

این غذا معمولا با سیب زمینی سرخ کرده و سس تند سرو می‌شود، اما شما می‌توانید نحوه سرو را به دلخواه خود تغییر دهید.

طرز تهیه مرغ سوخاری جادویی

 

ارزش غذایی مرغ باربرتون با روغن سرخ کردنی بهار الماس

 

۴۱۰ کالری

۳۳٫۹ گرم کربوهیدرات

۳۸٫۳ گرم پروتئین

۱۱٫۹ گرم چربی

۱٫۳ گرم فیبر

۱٫۱ گرم قند