طرز تهیه چند کوکوی متفاوت - روغن بهار

طرز تهیه چند کوکوی متفاوت

کوکو یکی از انواع غذاهای سرخ‌کردنی است که در رژیم غذایی ایرانیان طرفداران زیادی دارد. در این مطلب طرز تهیه ۳ نوع کوکوی خوشمزه و متفاوت با روغن سرخ‌کردنی بهار الماس را آموزش می‌دهیم.
 

کوکوی اسپاگتی با کالباس گوشت

مواد لازم برای تهیه کوکوی اسپاگتی و کالباس گوشت

تخم‌مرغ ۳ عدد

اسپاگتی پخته ۳ پیمانه

پنیر پارمزان رنده‌شده ۲ قاشق غذاخوری

کالباس گوشت خرد شده ½ پیمانه

جعفری خرد شده ¼ پیمانه

روغن سرخ‌کردنی بهار الماس به میزان لازم خرید از دیجی کالا

نمک و فلفل کمی
 


 

طرز تهیه کوکوی اسپاگتی با کالباس گوشت

ابتدا در یک کاسه تخم‌مرغ‌ها را هم بزنید. در حین هم زدن به تخم‌مرغ‌ها نمک اضافه کنید. سپس اسپاگتی پخته را به تخم‌مرغ‌های زده شده اضافه کنید و برای اینکه رشته‌های اسپاگتی خرد نشود، با دست اسپاگتی‌ها را به تخم‌مرغ آغشته کنید. سپس نیمی از جعفری خردشده را به همراه کالباس‌ها به مخلوط اسپاگتی و تخم‌مرغ اضافه کنید و کاملا مخلوط کنید.

در یک ماهیتابه نچسب، روغن سرخ‌کردنی بهار الماس بریزید و اجازه دهید تا کاملا گرم شود. نیمی از پنیر پارمزان رنده شده را به روغن اضافه کنید و اجازه دهید پنیر کمی آب شود. سپس مخلوط  کوکو را روی آن بریزید.

وقتی مخلوط خودش را گرفت، کوکو را از ماهیتابه خارج کنید. بقیه پنیر را داخل ماهیتابه بریزید و اجازه دهید تا کمی آب شود. این بار کوکو را از طرف دیگر داخل ماهیتابه قرار دهید تا آن طرف کوکو نیز پخته شود. بعد از اینکه هر دو طرف کوکو سرخ شد، ماهیتابه را از روی حرارت بردارید.

کمی صبر کنید تا کوکو سرد شود. سپس آن را برش دهید و در ظرف موردنظر بچینید. روی آن را با جعفری تزئین کنید.
 

کوکوی مرغ و قارچ

مواد لازم برای تهیه کوکوی مرغ و قارچ

سینه مرغ پخته ۳ عدد

سیب زمینی پخته ۲ عدد

پیازچه خرد شده ۲ عدد

جعفری خرد شده ¼ پیمانه

زردچوبه ۱ قاشق چای‌خوری

تخم مرغ ۵ عدد

قارچ ۴ عدد

روغن سرخ‌کردنی بهار الماس به میزان لازم خرید از دیجی کالا

نمک و فلفل به میزان لازم
 

طرز تهیه کوکوی مرغ و قارچ

در یک کاسه تکه‌های مرغ را ریزریز خرد کنید. برای خرد کردن سینه مرغ می‌توانید از غذاساز استفاده کنید. سیب زمینی را که کاملا پخته شده، له کنید و داخل کاسه حاوی تکه‌های مرغ بریزید.

قارچ‌های خرد شده را همراه با جعفری خردشده و پیازچه خردشده و ادویه‌ها که نمک، فلفل و زردچوبه هستند، داخل کاسه بریزید. در این مرحله تخم‌مرغ را اضافه کنید و خوب هم بزنید تا تخم‌مرغ و مواد داخل کاسه با هم مخلوط شوند. در یک ماهی‌تابه مقداری روغن سرخ‌کردنی بهار الماس بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید تا داغ شود، سپس مایه کوکو را یک‌باره داخل تابه بریزید. حرارت را کم کرده و صبر کنید تا یک طرف کوکو سرخ شود، سپس آن را برش بزنید و برگردانید تا آن طرف کوکو هم بپزد.

وقتی دو طرف کوکو کاملا سرخ شد، ماهیتابه را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید کوکو خنک شود. بعد از اینکه کوکو خنک شد آن را برش دهید و در یک ظرف بچینید. این غذا را می‌توانید با ماست و سبزی خوردن سرو کنید.
 

غذاهای مشابه

 

کوکوی بادمجان پنیری

مواد لازم برای تهیه کوکوی بادمجان پنیری

بادمجان یک کیلوگرم

پنیر موزارلای رنده‌شده ۱ پیمانه

جعفری خردشده ½ پیمانه

سیر له‌شده ۲ حبه

پودر سوخاری ½ پیمانه

آرد سفید ¼ پیمانه

تخم‌مرغ ۲ عدد

نمک و فلفل به میزان لازم

روغن سرخ‌کردنی به میزان لازم خرید از دیجی کالا
 

طرز تهیه کوکوی بادمجان پنیری

ابتدا فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم کنید. سر بادمجان را بگیرید و دور تا دور بادمجان‌ها، روی پوسته با کارد برش دهید. روی سینی فر کاغذ روغنی بیاندازید. بادمجان‌ها را روی آن بچینید. سینی را در حدود ۳۰ دقیقه داخل فر قرار بدهید تا بادمجان‌ها نرم شوند. بعد از ۳۰ دقیقه، بادمجان‌ها را از فر در بیاورید تا کاملا خنک شوند.

بادمجان‌ها که کبابی شده‌اند را پوست بگیرید و در یک کاسه کاملا له کنید. حالا پنیر، جعفری، سیر، پودر سوخاری، آرد، تخم‌مرغ و به میزان لازم نمک و فلفل را به بادمجان‌های له شده اضافه کرده و مواد را خوب با هم مخلوط کنید تا مایه کوکو آماده شود. کمی از مایه را بچشید و در صورت نیاز نمک بیشتری اضافه کنید.

در این مرحله در یک ماهیتابه مقداری روغن سرخ‌کردنی بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید تا روغن کاملا داغ شود. سپس مواد کوکو را در ماهیتابه که روغن درون آن داغ شده است، بریزید. سپس هر دو طرف کوکو را سرخ کنید.