طرز تهیه نودل سرخ کرده - روغن بهار

طرز تهیه نودل سرخ کرده

طرز تهیه نودل سرخ کرده

نودل نوعی غذا شبیه اسپاگتی است که با روش‌های مختلفی درست می‌شود و در آشپزی شرق آسیا بسیار محبوب است. به طور معمول نودل را در آب جوش همراه با نمک و روغن می‌پزند اما یک روش دیگر مصرف آن به صورت سرخ کرده است. نودل سرخ کرده را می‌توان با مواد اولیه مختلف در طعم‌های متفاوتی تهیه کرد. در این مطلب از مجله آشپزی بهار با طرز تهیه نودل سرخ کرده با مرغ و سبزیجات آشنا می‌شوید.

طرز تهیه پاجیون، پنکیک پیازچه کُره‌ای

موادلازم برای تهیه نودل سرخ کرده

یک بسته نودل

۱۵۰ گرم سینه مرغ

۲ عدد تخم‌مرغ

۲ عدد هویج

۱ عدد فلفل‌دلمه‌ای

۴ حبه سیر

۲ عدد پیاز

۱ قاشق چای‌خوری زنجبیل

۲ قاشق چای‌خوری سس سویا

۲ قاشق چای‌خوری سس کچاپ

نمک  و فلفل به مقدار لازم

روغن سرخ‌کردنی بهار به مقدار لازم

 

طرز تهیه نودل سرخ کرده

سینه مرغ را به صورت مکعبی خرد کرده و آن‌ها را با ادویه موردعلاقه‌تان مزه‌دار کنید. بعد از حداقل ۲ ساعت آنها را بیرون بیاورید و خشک کنید. در یک تابه روغن سرخ‌کردنی بهار بریزید و مرغ را در آن سرخ کنید. پس از اینکه مرغ سرخ شد آن را از تابه بیرون بیاورید و کنار بگذارید.

در یک تابه دیگر مقداری روغن سرخ‌کردنی بهار بریزید و پیاز را در آن سرخ کنید. زمانی که رنگ پیاز تغییر کرد، سیر رنده‌شده را به همراه زنجبیل تازه رنده‌شده به آن اضافه کنید و یک دقیقه دیگر تفت دهید.

هویچ رنده‌شده و فلفل‌دلمه‌ای خردشده را به تابه اضافه کرده و مقداری دیگر آن‌ها را تفت دهید و نمک و فلفل را به غذا اضافه کنید.

قطعات مرغ پخته‌شده را به سبزیجات افزوده و بعد از کمی سرخ کردن سس سویا و سس کچاپ را به آن اضافه کنید.

نودل‌ها را در مقداری آب جوش و روغن به مدت دو دقیقه بپزید. نودل‌های پخته‌شده را از آب بیرون بیاورید و بگذارید آبش برود. سپس آن را در تابه ریخته و با سایر مواد به خوبی سرخ کنید.

طرز تهیه اسپرینگ رول تایلندی

در نهایت در تابه جداگانه‌ای روغن سرخ‌کردنی بهار بریزید، دو عدد تخم‌مرغ را در روغن بشکنید و در حین سرخ شدن هم بزنید. وقتی تخم‌مرغ به‌صورت تکه‌های کوچک پخته درآمد آن را به نودل سرخ کرده اضافه کنید.

نودل سرخ کرده غذای خوشمزه‌ای است که در مواقعی که برای آشپزی زمان کمی داریم جزء بهترین گزینه‌ها است.