طرز تهیه مرغ سوخاری ژاپنی - روغن بهار

طرز تهیه مرغ سوخاری ژاپنی

مرغ سوخاری ژاپنی یکی از غذاهای گوشتی ژاپنی است که مزه فوق‌العاده ای دارد. اگر از آن دسته افرادی هستید که از طعم و مزه غذاهای ژاپنی لذت می‌برید، به شما توصیه می‌کنیم که حتما این غذای خوشمزه را تهیه کنید و از خوردن آن لذت ببرید.

نکته مهم در خصوص مرغ سوخاری ژاپنی این است که بهتر است برای اینکه مواد مغذی مرغ حفظ شود، در تهیه این غذا مدت زمان سرخ شدن تکه‌های مرغ کاهش یابد.
 

مواد لازم برای تهیه مرغ سوخاری ژاپنی

تخم مرغ ۲ عدد

نمک نصف قاشق غذاخوری

فلفل نصف قاشق غذاخوری

شکر نصف قاشق غذاخوری

سیر له شده ۱ قاشق غذاخوری

زنجبیل رنده شده ۱ قاشق غذاخوری

روغن کنجد ۱ قاشق غذاخوری

سویا سس ۱ قاشق غذاخوری

سینه مرغ بدون استخوان و بدون پوست ۱ کیلو

نشاسته سیب‌زمینی ۳ قاشق غذاخوری

آرد برنج ۱ قاشق غذاخوری

روغن مخصوص سرخ‌کردنی بهار خرید از دیجی کالا
 


 

طرز تهیه

ابتدا سینه‌های مرغ را به تکه‌های مکعبی و نسبتا متوسط خرد کنید. سپس در یک کاسه بزرگ، تخم مرغ، نمک، فلفل، شکر، سیر، زنجبیل، روغن کنجد و سویا سس را مخلوط کنید و آن‌قدر هم بزنید تا مواد کاملا با هم ترکیب شوند. سپس به این مواد تکه‌های مرغ را اضافه کنید و وقتی همه تکه‌های مرغ به مواد کاملا آغشته شد، در ظرف را بپوشانید و به مدت ۳۰ دقیقه در فریزر قرار دهید.

بعد از گذشت ۳۰ دقیقه، کاسه را از فریزر خارج کنید و سپس به مواد نشاسته سیب‌زمینی و آرد برنج اضافه کنید و خوب مخلوط کنید تا آرد و نشاسته همه تکه‌های مرغ را بپوشاند.

در یک ماهیتابه دارای ارتفاع که عمیق باشد، روغن سرخی‌کردنی بهار اضافه کنید و اجازه دهید که کاملا داغ شود. بعد از اینکه روغن کاملا داغ شد، تکه‌های مرغ را درون روغن بیندازید و آن را سرخ کنید. سرخ کردن این تکه‌ها باید به اندازه‌ای باشد که سطح روی گوشت مرغ کاملا طلایی مایل به قهوه‌ای شود. سینه‌های مرغ را از روغن خارج کنید و روی یک دستمال یا کاغذ مخصوص قرار دهید تا روغن اضافه آن گرفته شود.

این غذا را می‌توانید با انواع سس‌های خوشمزه مثل سس خامه‌ای سبزیجات میل کنید.
 

غذاهای مشابه