طرز تهیه فلافل پنیری - روغن بهار

طرز تهیه فلافل پنیری

فلافل یک غذای محبوب خاورمیانه‌ای است که در همه دنیا محبوبیت زیادی به دست آورده. فلافل از لوبیا یا نخود تهیه می‌شود. استفاده از نخود در اکثر کشورهای خاورمیانه مانند اردن ، لبنان ، فلسطین و سوریه مرسوم است. این غذا محبوب‌ترین در غرب است. در مصر، لوبیا فوا، نخود یا اغلب ترکیبی از این دو مورد می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

این غذای ساده سرخ‌شده اغلب همراه با هوموس، سس گوجه‌فرنگی و یا سس سیر خاورمیانه‌ای سرو می‌شود. در پخت این غذا خلاقیت‌هایی هم وارد شده که یکی از آنها اضافه کردن پنیر است. در این پست از مجله آشپزی بهار طرز تهیه فلافل پنیری را به شما آموزش خواهیم داد.

 

مواد لازم برای طرز تهیه فلافل پنیری

نخود یک و یک سوم فنجان

پنیر فتا یک سوم فنجان

فلفل قرمز فلفل خرد شده یک چهارم فنجان

جعفری برگ، ریز خرد شده ۲ قاشق غذا خوری

پنیر پارمزان ۲ قاشق چای‌خوری

روغن زیتون ۱ قاشق چای‌خوری

نعناع خشک

آب نصف لیمو

نمک

روغن سرخ‌کردنی بهار خرید از دیجی کالا

برش‌های خیارشور و گوجه و لیمو برای تزیین
 


 

طرز تهیه

نخودها را از ۲۴ ساعت قبل در آب سرد زیاد بخیسانید. پس از ۲۴ ساعت آبکش کنید و با پنیر پارمزان و سیر و جعفری و نعنا و زیره و بیکینگ‌پودر و نمک و فلفل و آب‌لیمو در مخلوط‌کن بریزید و مخلوط کنید. در حین مخلوط کردن ۲ تا ۴ قاشق غذاخوری آب را به تدریج اضافه کنید تا خمیری نرم به دست آورید.

یک گلوله از مایه را کف دست خود پهن کنید و آن را با حدود ۱ قاشق چای‌خوری پنیر فتا پر کنید. توپ‌ها را  بسیار صاف کنید تا هیچ علائمی از ترک خوردن در آنها وجود نداشته باشد. یک ماهی‌تابه بزرگ را با روغن سرخ‌کردنی بهار به عمق حدود ۲ سانتی‌متر پر کنید و بگذارید کاملا داغ شود. توپ‌ها را به صورت دسته‌ای سرخ کنید، حرارت را تنظیم کنید تا درجه حرارت را بالا نگه دارید. فلافل‌ها باید قهوه‌ای طلایی شوند. توپ های فلافل را با تکه‌های خیارشور، لیمو و گوجه‌فرنگی تزیین کنید.
 

غذاهای مشابه