طرز تهیه خوراک جگر مرغ سرخ‌شده - روغن بهار

طرز تهیه خوراک جگر مرغ سرخ‌شده

خوراک جگر مرغ سرخ‌شده

خوراک جگر مرغ سرخ‌شده یک غذای بسیار خوشمزه و مقوی است که می‌تواند تنوعی به عادات غذایی تکراری ما بدهد.

چند روش برای تهیه خوراک جگر مرغ سرخ‌شده وجود دارد که در ادامه شرح داده شده است.

 

روش اول تهیه خوراک جگر مرغ سرخ‌شده

 

مواد لازم:

پیاز – ۱ عدد

هویج  – ۲ عدد

جگر مرغ – ۲۵۰ گرم

نمک، فلفل و ادویه  –  به میزان لازم

جعفری و گشنیز خردشده  –  نصف پیمانه

روغن سرخ‌کردنی بهار الماس – ۳ قاشق غذاخوری خرید از دیجی کالا

رب گوجه‌فرنگی  – ۱ قاشق سوپ‌خوری

 

طرز تهیه

ابتدا جگرها را تمیز کنید و خوب بشویید و در صورت تمایل به قطعات کوچک‌تر خرد کنید. پیاز را خرد کرده و در روغن سرخ‌کردنی بهار الماس تفت دهید و جگرها را به آن اضافه کنید و تفت می‌دهیم. در این مرحله هویج خردشده و گشنیز و جعفری ساطوری‌شده را به تابه اضافه می‌کنیم و تفت می‌دهیم. پس از اینکه کلیه مواد کمی سرخ شدند، یک پیمانه آب به تابه اضافه کرده و با شعله متوسط اجازه می‌دهیم بپزد. کمی بعد از جوش آمدن مخلوط رب گوجه‌فرنگی، نمک، فلفل و ادویه را نیز به تابه اضافه می‌کنیم. در طول مدت پخت خوراک را چک کنید. آب تابه که تمام شد غذای شما آماده است.

 

 

روش دوم تهیه خوراک جگر مرغ سرخ‌شده

 

مواد لازم

جگر مرغ – ۵۰۰ گرم

گوجه فرنگی –۲۵۰ گرم

کره – ۲۰ گرم

برگ جعفری خرد‌شده – ۲ قاشق غذاخوری

روغن زیتون – ۴/۱ فنجان

سرکه بالزامیک – ۴/۱ فنجان

آرد- ۴/۱ فنجان

پودر آویشن – ۱ قاشق غذاخوری

پیاز – ۱ عدد

نان تست (دلخواه) ۴ عدد

 

طرز تهیه

برای تهیه خوراک جگر مرغ سرخ‌شده به این روش پس از تمیز کردن و شستن جگرها، ابتدا آرد، آویشن، نمک و فلفل را با هم مخلوط کرده و جگرها را یکی یکی در آن بغلتانید تا کاملا سطح آنها از آرد پوشیده شود.

حالا در یک ظرف دیگر گوجه‌ها و پیاز را خرد و با هم مخلوط کنید. سپس یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و سرکه بالزامیک را به آنها افزوده و کاملا با هم مخلوط کنید.

در تابه روغن سرخ‌کردنی بهار الماس ریخته و روی حرارت متوسط بگذارید تا گرم شود و جگرها را در آن سرخ کنید تا سطح رویی آنها سرخ شود و آنها را در ظرف دیگری قرار دهید.

شعله را کم کنید، یک قاشق سرکه بالزامیک در تابه بریزید و بگردانید تا با مواد باقی‌مانده در تابه مخلوط شود. سپس کره را اضافه کنید.

در این مرحله نان‌های تست را در بشقاب قرار دهید، جگرهای سرخ‌شده را روی آنها قرار دهید سپس از سس تابه روی آنها ریخته و در آخر از سالادی که آماده کرده‌اید روی آنها بریزید.

 

روش سوم تهیه خوراک جگر مرغ سرخ‌شده

مواد لازم

جگر مرغ – ۵۰۰ گرم
هویج  – ۱ عدد
پیاز- ۱ عدد
نخود فرنگی  – ۲/۱  فنجان
نمک و فلفل مقدار لازم

 

طرز تهیه

برای تهیه این نوع خوراک جگر مرغ سرخ‌شده جگرها را شسته و خرد کنید. پیاز را خرد کرده و با روغن تا مرحله طلایی شدن تفت دهید. سپس جگر را اضافه کرده و تفت دهید تا بافت جگر سفت شود. در این مرحله هویج رنده‌شده، نخودفرنگی پخته و نمک و فلفل را به تابه اضافه می‌کنیم. خوراک را روی شعله ملایم تفت دهید و در ظرف را بگذارید. پس از ۱۰ دقیقه خوراک جگر مرغ شما آماده است. در ترکیب این خوراک در صورت تمایل می‌توانید از فلفل دلمه‌ای و قارچ به جای نخودفرنگی استفاده کنید.

 

غذاهای مشابه

روش چهارم تهیه خوراک جگر مرغ سرخ شده

 

مواد لازم

جگر مرغ – ۲۰۰گرم

هویج – ۱عدد

پیاز – عدد

نخودفرنگی- ۱ فنجان

رب گوجه‌فرنگی – ۱ قاشق سوپ‌خوری

زعفران- ۱ قاشق سوپ‌خوری (دم‌کرده)

فلفل ۱- قاشق مرباخوری

نمک – به میزان لازم

جعفری ۱۰۰- گرم (ساطوری شده)

 

طرز تهیه

در این روش تهیه خوراک جگر مرغ سرخ‌شده ابتدا جگرها را تمیز کرده و بشویید و به اندازه دلخواه خرد کنید. هویج را بسته به سلیقه خودتان رنده یا خیلی ریز خرد کنید. نخودفرنگی را بپزید. پیاز را خرد کرده و در روغن سرخ‌کردنی بهار الماس تا مرحله طلایی شدن تفت دهید. سپس جگرها را به آن اضافه کرده و کمی سرخ کنید. در یک تابه دیگر روغن سرخ‌کردنی بهار الماس ریخته و رب گوجه‌فرنگی را در آن سرخ کنید و هویج، نخودفرنگی و نمک و فلفل را به آن اضافه کنید و پس از سرخ شدن آنها را به تابه جگر اضافه کنید و ۱۵ تا ۳۰ دقیقه در ظرف را گذاشته و اجازه دهید بپزد. در صورت تمایل می‌توانید کمی آب برای پختن به تابه اضافه کنید. در ۱۰ دقیقه آخر زعفران و جعفری خرد‌شده را نیز به تابه اضافه کنید. اگر دوست دارید می‌توانید قارچ و فلفل دلمه را نیز به این خوراک اضافه کنید و توصیه می‌کنیم که این خوراک را با افزودن فلفل کمی تند درست کنید.