طرز تهیه‌ی ماندازی نان سرخ شده‌ آفریقایی - روغن بهار

طرز تهیه‌ی ماندازی نان سرخ شده‌ آفریقایی

طرز تهیه‌ی ماندازی نان سرخ‌شده‌ی آفریقایی

ماندازی نوعی نان سرخ شده است که در سراسر آفریقا به خصوص شرق این قاره طرفداران زیادی دارد. اکثرا این نان سرخ شده با چای و قهوه مصرف می‌شود اما می‌توان آن را با عسل و مربا هم سرو کرد. استفاده از هل در این نان باعث شده طعم متفاوتی نسبت به سایر نان‌ها و دونات‌هایی که تا به حال تجربه کرده‌اید داشته باشد. البته در صورت تمایل استفاده از ادویه کاری نیز طعم جالبی به این نان اضافه می‌کند.

طرز تهیه نان سرخ‌ شده سرخ‌پوستی

مواد لازم برای ماندازی نان سرخ شده‌ آفریقایی

یک استکان شیر گرم

روغن سرخ‌کردنی بهار الماس برای سرخ‌کردن عمیق به مقدار لازم

یک چهارم استکان شکر سفید

یک تخم مرغ متوسط

دو قاشق چای‌خوری خمیرمایه

نصف قاشق چای‌خوری نمک

نصف قاشق چای‌خوری هل

سه و نیم استکان آرد چند منظوره

یک چهارم استکان روغن زیتون

طرز تهیه‌ی ماندازی نان سرخ شده‌ آفریقایی

در ابتدای کار در ظرفی بزرگ شیر گرم، روغن زیتون، شکر، تخم‌مرغ، نمک و هل را با هم ترکیب کنید. به این مخلوط آرام آرام آرد را اضافه کنید و هم بزنید. بعد از اینکه خمیر شکل خود را پیدا کرد از ظرف خارجش کنید و روی یک سطح صاف خمیر را ورز دهید تا سفت شود و حالت چسبندگی نداشته باشد.

خمیر را به ظرف برگردانید و روی آن را با چیزی که مانع از رسیدن نور به خمیر شود بپوشانید. ظرف را برای مدت یک ساعت در محلی گرم قرار دهید تا پف کند و حجم آن دو برابر شود.

وقتی خمیر آماده شد آن را به چهار قسمت تقسیم کنید و هر قسمت را به شکل دایره پهن کنید و هر دایره را شبیه پیتزا به چهار قسمت تقسیم کنید.

طرز تهیه پیراشکی گوشت روسی

در سرخ‌کن و یا ظرفی که برای سرخ‌کردن عمیق مناسب باشد روغن سرخ‌کردنی بهار الماس بریزید و روغن را داغ کنید. خمیر‌های مثلثی شکل را ۳-۴ تایی در روغن سرخ کنید. توجه کنید که تعداد نان‌هایی که همزمان سرخ می‌کنید نباید زیاد باشد. برای هر طرف نان زمان دو دقیقه برای سرخ‌کردن مناسب است. سرخ‌کردن را تا زمانی ادامه دهید که رنگ نان‌ها به طلایی مایل به قهوه‌ای تغییر کند.

ماندازی آماده است. حالا کافیست از ظرف مخصوص سرخ کردن خارجش کنید و صبر کنید تا سرد شود.