طرز تهیه‌ی شیرینی ترد نروژی با روغن سرخ کردنی بهار - روغن بهار

طرز تهیه‌ی شیرینی ترد نروژی با روغن سرخ کردنی بهار

روغن سرخ کردنی بهار

قبلا در مجله آشپزی بهار طرز تهیه چند نوع شیرینی سرخ‌کرده را آموزش داده‌ایم. اگر به دنبال یک میان وعده‌ی ترد و خوشمزه هستید شیرینی ترد نروژی می‌تواند انتخاب هیجان‌انگیز‌ دیگری باشد. این شیرینی را با روغن سرخ کردنی بهار درست کنید تا نتیجه کاملا ترد و خوشمزه باشد.

 

طرز تهیه کیک سیب‌زمینی استرالیایی

 

با اینکه ریشه‌ این شیرینی به نروژ بازمی‌گردد اما در سایر نقاط دنیا هم می‌توان نمونه‌های مشابه آن را به وفور پیدا کرد. شیرینی ایرانی مشابه آن، نان پنجره‌ای است که با قالب مخصوص این شیرینی در روغن سرخ می‌شود. با این تفاوت که این شیرینی نیازی به قالب ندارد و می‌توانید آن را با دست به هر شکلی که می‌خواهید فرم دهید یا از قالب‌های شیرینی‌پزی برای در آوردن شکل دلخواه خود استفاده کنید.

 

 

مواد لازم برای شیرینی ترد نروژی با روغن سرخ کردنی بهار

سه زرده‌ی بزرگ تخم‌‌مرغ

سه قاشق غذاخوری شکر

سه قاشق غذاخوری خامه‌ی پرچرب

نصف قاشق چای‌خوری هل

یک استکان آرد ساده

خاک قند به مقدار لازم

روغن سرخ کردنی بهار برای سرخ کردن عمیق خرید از دیجی کالا

 

طرز تهیه‌ی شیرینی ترد نروژی با روغن سرخ کردنی بهار

زرده‌ی تخم‌مرغ و شکر را هم بزنید تا رنگ‌اش به زرد کم‌رنگ تغییر کند. خامه و هل را اضافه کنید و به خوبی هم بزنید. به آرامی آرد را داخل ظرف بریزید تا خمیر به راحتی فرم بگیرد.

روی سطحی که کمی با آرد آغشته شده، خمیر را به طرز دلخواه خود با استفاده از چاقو برش دهید.

طرز تهیه گلاب جامون، دسر هندی

توجه کنید که این شیرینی با روش سرخ کردن عمیق پخته می‌شود و به همین دلیل بهتر است در آن از روغن سرخ‌کردنی بهار استفاده کنید که تحمل دمای بالا را به‌خوبی دارد و نمی‌سوزد. در یک سرخ‌کن یا ماهیتابه عمیق مقدار زیادی روغن سرخ کردنی بهار بریزید و بگذارید خوب داغ شود. خمیرهای برش‌زده را در آن سرخ کنید تا زمانی که هر دو طرف آن طلایی شود. این زمان تقریبا بین ۲۰ تا ۴۰ ثانیه است. بعد از سرخ کردن شیرینی‌ها را روی کاغذ جذب‌کننده‌ی روغن قرار دهید و روی آن خاک قند بپاشید.

 

غذاهای مشابه

ارزش غذایی (برای یک شیرینی)

کالری ۲۴

چربی ۱ گرم

کلسترول ۱۳ میلی‌گرم

سدیوم ۱ میلی‌گرم

کربوهیدرات ۳ گرم (قند ۱ گرم و فیبر ۰)

پروتئین ۰