طرز تهیه‌ شنیسل گوشت با روغن سرخ کردنی بهار الماس - روغن بهار

طرز تهیه‌ شنیسل گوشت با روغن سرخ کردنی بهار الماس

روغن سرخ کردنی بهار الماس

حتما اصطلاح “در دهان آب شدن” را برای توصیف غذاهای گوشتی ترد و نرم شنیده‌اید. شنیسل گوشت یکی از این غذاهاست که اگر در تهیه آن دقت کنید، به اصطلاحی که گفتیم نزدیک می‌شوید. استفاده از روغن سرخ کردنی بهار الماس باعث می‌شود که طعم این غذا تغییر نکند و گوشت با کیفیت عالی سرخ و ترد شود.

طرز تهیه بال مرغ سوخاری با سس خردل

 

مواد لازم برای شنیسل گوشت با روغن سرخ کردنی بهار الماس

 

پنج قطعه نازک استیک راسته گوساله

پانصد گرم آرد چندمنظوره

دو قاشق چای‌خوری پاپریکا

دو تخم‌مرغ متوسط

دویست و پنجاه گرم پودر سوخاری

صد گرم کره

روغن سرخ کردنی بهار الماس به مقدار لازم

یک لیموترش حلقه شده برای تزیین

 

طرز تهیه شنیسل گوشت با روغن سرخ کردنی بهار الماس

 

گوشت راسته گوساله را به‌صورت استیک‌های نازک و صاف تقسیم کنید. برای این کار می‌توانید از دو چاقو و تخته برش استفاده کنید تا قطعات گوشت یکسان و صاف بریده شوند.

آرد و پاپریکا را به همراه نمک در ظرف بریزید. تخم‌مرغ را در ظرف دیگری ریخته و در ظرف سوم پودر سوخاری بریزید. حالا تکه‌های گوشت را ابتدا در آرد بزنید و تکان دهید تا آرد اضافی آن بریزید. سپس آن را در تخم‌مرغ بزنید و در انتها در ظرف پودر سوخاری قرار دهید. اگر لازم بود شنیسل‌ها را یک بار دیگر در تخم‌مرغ و دوباره در پودر سوخاری فرو ببرید تا کاملا با این مواد پوشیده شوند. شنیسل‌ها را حدود نیم‌ساعت در یخچال بگذارید.

روغن سرخ کردنی بهار الماس را در یک تابه با کف ضخیم بریزید و اجازه دهید روی حرارت متوسط روغن داغ شود. حالا شنیسل‌ها را یکی یکی در روغن سرخ کنید. برای پختن هر طرف یک دقیقه زمان کافی است. این مرحله را برای تمامی تکه‌ها تکرار کنید تا روی آنها ترد و برشته شود. یادتان باشد شنیسل‌ها را با هم در تابه نگذارید و جدا جدا سرخ کنید. شنیسل گوشت آماده است و می‌توانید از لیمو ترش برای تزیین آن استفاده کنید.

 دو روش تهیه استیک مرغ

 

ارزش غذایی شنیسل گوشت با روغن سرخ کردنی بهار الماس

 

کالری ۴۶۸

چربی ۱۴ گرم

کربوهیدرات ۴۶ گرم

قند ۳ گرم

فیبر ۲ گرم

پروتئین ۴۳ گرم

نمک ۰٫۸۲ گرم