طرز تهیه شنیسل آلمانی - روغن بهار

طرز تهیه شنیسل آلمانی

شنیسل آلمانی

در این پست از مجله آشپزی بهار قصد داریم طرز تهیه شنیسل آلمانی را به شما آموزش دهیم. شنیسل یکی از غذاهای اصیل آلمانی است که در ایران هم خیلی محبوب است. این غذا را هم با گوشت مرغ و هم گوشت گوساله جوان که نازک برش خورده می‌توان درست کرد.

 

مواد لازم برای شنیسل آلمانی

۴ برش نازک گوشت گوساله جوان یا فیله مرغ

نمک و فلفل سیاه تازه ساییده

نصف فنجان آرد

۲ تخم‌مرغ بزرگ

سه چهارم فنجان پودر سوخاری

روغن سرخ‌کردنی بهار الماس خرید از دیجی کالا

 

 

طرز تهیه شنیسل آلمانی

آرد را با یک قاشق غذاخوری نمک مخلوط کنید. تخم‌مرغ‌ها را در یک کاسه بشکنید و فقط در حدی بزنید که زرده و سفیده با هم مخلوط شوند.

برش‌های گوشت را بین دو کیسه فریزر قرار دهید دو با طرف صاف بیفتک‌کوب بکوبید تا ضخامت آن به ۵ تا ۶ میلی‌متر برسد. دو طرف گوشت‌ها را با کمی نمک و فلفل مزه‌دار کنید.

در یک تابه روغن سرخ‌کردنی بهار الماس بریزید و روی حرارت داغ کنید.

در سه کاسه جداگانه آرد، تخم‌مرغ و پودر سوخاری را بریزید. هر برش گوشت را ابتدا در آرد بزنید و تکان دهید تا آرد اضافی آن در کاسه بریزید. سپس آن را در مخلوط تخم‌مرغ بزنید و بعد در پودر سوخاری بزنید. پودر سوخاری را روی گوشت فشار ندهید و نگذارید گوشت بعد از اینکه به پودر سوخاری آغشته شد زیاد بماند وگرنه ترد نخواهد شد. شنیسل باید بلافاصله سرخ شود.

مطمئن شوید که روغن سرخ‌کردنی بهار الماس کاملا داغ است. مقدار روغن باید به قدری باشد که شنیسل‌ها در آن شناور باشند. همچنین تابه باید بزرگ باشد تا شنیسل‌ها جای کافی داشته باشند. شنیسل‌ها را در روغن بگذارید و ۲ تا ۳ دقیقه سرخ کنید و سپس برگردانید و طرف دیگر آن را هم ۲ تا ۳ دقیقه سرخ کنید. دو طرف شنیسل‌ها باید طلایی مایل به قهوهای شود.

شنیسل را با سس دلخواه خودتان در کنار سالاد سبز، پاستا، سیب‌زمینی سرخ‌کرده یا نان سرو کنید.

 

غذاهای مشابه