یک سینی اسنک ساده با زیتون سرخ شده - روغن بهار

یک سینی اسنک ساده با زیتون سرخ شده

سرخ شده

قبلا در مجله آشپزی بهار طرز تهیه زیتون سوخاری را به شما آموزش دادیم. این بار به شما یاد می‌دهیم که چطور با زیتون سرخ شده و ژامبون و پنیر یک سینی اسنک ساده اما بسیار خوشمزه درست کنید. به دلیل تنوع بالای زیتون در بازار، برای تهیه‌ی این غذا می‌توانید از زیتون موردعلاقه خود استفاده کنید. اما توجه کنید که زیتون‌ها بزرگ و بدون هسته باشند.

برای ایجاد تنوع در طعم غذا، پیشنهاد می‌شود که از زیتون سیاه و سبز در کنار هم در تهیه این غذا استفاده کنید.

 

مواد لازم برای سینی اسنک با زیتون سرخ شده

 

یک استکان روغن سرخ‌کردنی بهار الماس

ده زیتون سیاه بزرگ و بدون هسته

ده زیتون سبز بزرگ و بدون هسته

سه چهارم استکان آرد چندمنظوره

نصف قاشق چای‌خوری پودر سیر

یک قاشق چای‌خوری پودر چیلی

دو عدد تخم‌مرغ

یک استکان آرد سوخاری

نصف قاشق چای‌خوری پودر فلفل

پنیر گودا یا پراتو از نوع دلخواه

ژامبون گوشت به مقدار لازم

 

طرز تهیه سینی اسنک با زیتون سرخ شده

 

زیتون‌ها را بشویید و خشک کنید. اگر زیتونی که تهیه کرده‌اید هسته دارد، ابتدا هسته‌ زیتون را خارج کنید.

آرد چندمنظوره را همراه با پودر سیر و پودر چیلی داخل یک ظرف، تخم مرغ را داخل ظرفی دیگر و در سومین ظرف آرد سوخاری و پودر فلفل سیاه را بریزید.

طرز تهیه نخود سوخاری

زیتون‌ها را ابتدا در ظرف آرد، سپس در ظرف تخم مرغ و در نهایت در ظرف آرد سوخاری قرار دهید. دو مرحله آخر را برای هر زیتون دو بار تکرار کنید. بعد از تمام شدن این کار، زیتون‌ها را در ظرفی بچینید و تقریبا نیم ساعت فرصت دهید تا مواد روی زیتون‌ها خشک شود.

روغن سرخ‌کردنی بهار الماس را در یک تابه گود بریزید، به طوری که تا نیمه تابه را پر کند. تابه را حرارت دهید و مطمئن شوید که روغن به‌خوبی داغ شده است.

وقتی که زیتون‌ها خشک شدند، آن‌ها را یکی یکی داخل روغن قرار دهید. توجه کنید که زیتون‌ها را از فاصله زیاد داخل ظرف نیاندازید. تا زمانی که رنگ زیتون‌ها به طلایی مایل به قهوه‌ای تغییر کند به سرخ کردن ادامه دهید. بعد از سرخ شدن، زیتون‌ها را از ظرف خارج کنید و روی دستمال مخصوص جذب روغن قرار دهید.

زیتون‌ها را در یک سینی مناسب بچینید. ژامبون گوشت را به شکل دلخواه ببرید و روی سینی بگذارید. پنیر را به شکل مکعب‌های کوچک ببرید و در طرف دیگر سینی بگذارید.

این اسنک خوشمزه برای مهمانی‌های عصر عالی است.