سیب‌زمینی کنجدی تنوری - روغن بهار

سیب‌زمینی کنجدی تنوری

سیب زمینی تنوری کنجدی

سیب‌زمینی کنجدی تنوری یک پیش غذا و میان وعده خوشمزه برای آن دسته از افرادی است که تمایل به خوردن سیب‌زمینی با طعم و مزه جدید دارند.

 

مواد لازم برای تهیه سیب‌زمینی کنجدی تنوری

سیب‌زمینی متوسط ۴ عدد

روغن سرخ‌کردنی بهار الماس ۲ قاشق غذاخوری خرید از دیجی کالا

نمک دریا ۱ قاشق غذاخوری

پاپریکا ۱ قاشق غذاخوری

کنجد ۱ قاشق غذاخوری

پودر چیلی ۱ قاشق غذاخوری

فلفل سیاه مقداری

 

 

طرز تهیه سیب‌زمینی کنجدی تنوری

ابتدا فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد گرم کنید. روی سینی فر کاغذ آلومینیوم بکشید و کف آن را با روغن چرب کنید.

در تهیه این پیش غذا می‌توانید از کیسه‌های مخصوص فر که برای پخت انواع غذاها در فر مناسب است استفاده کنید. اگر از کیسه فر برای تنوری کردن سیب‌زمینی‌ها استفاده می‌کنید ابتدا سیب‌زمینی‌ها را به تکه‌های متوسط خرد کنید و درون کیسه بریزید و سپس درون کیسه کمی روغن سرخ‌کردنی بهار الماس بریزید و ادویه‌ها را که شامل نمک دریا، پاپریکا، پودر چیلی و فلفل سیاه هستند به آن اضافه کنید و سپس کیسه را روی سینی فر که با فویل پوشانده‌اید قرار دهید و در فر بپزید.

بعد از گذشت ۱۰ دقیقه سیب‌زمینی‌ها را از فر خارج کنید و از کیسه در بیاورید. سینی فر را با روغن سرخ‌کردنی بهار الماس چرب کنید. سپس سیب‌زمینی‌ها را روی سینی فر بچینید و روی آن‌ها را کنجد بریزید و دوباره تا زمانی که کنجدها طلایی شوند در فر قرار دهید.

اگر از کیسه برای تنوری کردن سیب‌زمینی‌ها استفاده نمی‌کنید، سیب‌زمینی‌ها را ابتدا ۱۰ دقیقه آب‌پز کنید. سپس از آب خارج کنید و اجازه دهید آب سیب‌زمینی‌ها کاملا گرفته شود. بعد از اینکه سیب‌زمینی‌ها را به تکه‌های متوسط خرد کردید، آنها را روی سینی فر بچینید و سپس روی آن روغن سرخ‌کردنی بهار الماس به همراه ادویه‌ها بریزید. سعی کنید روغن همه جای سیب‌زمینی‌ها را بپوشاند. سیب‌زمینی‌ها را درون فر قرار دهید. بعد از ۱۰ دقیقه روی سیب‌زمینی‌ها کنجد بریزید و دوباره آن را در فر قرار دهید و تا زمانی که کنجدها طلایی شوند صبر کنید. سپس سیب‌زمینی‌ها را از فر خارج کنید و اجازه دهید خنک شود.

سیب‌زمینی‌ها برای سرو کردن آماده هستند. به همراه این پیش‌غذا می‌توانید از انواع سس‌ها استفاده کنید.

 

غذاهای مشابه