طرز تهیه سوسیس بندری - روغن بهار

طرز تهیه سوسیس بندری

سوسیس بندری

در این پست از مجله آشپزی بهار طرز تهیه سوسیس بندری را به شما آموزش می‌دهیم که یک فست‌فود خوشمزه، آسان و ارزان است. شاید راز خوشمزگی این غذای ساده این باشد که از ترکیب یک فست‌فود غربی (سوسیس) با روش پخت ایرانی به دست می‌آید. این غذا به‌ویژه در بین جنوبی‌ها بسیار محبوب است و در خوزستان با فست‌فودهای سنتی مثل فلافل و سمبوسه رقابت می‌کند.

 

مواد لازم برای سوسیس بندری

نیم کیلو سوسیس

۳ پیاز متوسط

۳ گوجه‌فرنگی متوسط

۱ قاشق رب گوجه‌فرنگی

۲ تا ۳ سیب‌زمینی متوسط

۱ حبه سیر

نمک، فلفل قرمز، زردچوبه

روغن سرخ‌کردنی بهار خرید از دیجی کالا

 

 

طرز تهیه سوسیس بندری

سوسیس را حلقه‌ای خرد کنید. گوجه‌فرنگی را خرد کنید و در مخلوط کن بریزید و پوره کنید. پیازها را خلالی نازک خرد کنید. سیب‌زمینی را بشویید، پوست بگیرید و نگینی خرد کنید.

در یک تابه بزرگ روغن سرخ‌کردنی بهار بریزید و روی حرارت بگذارید تا داغ شود. پیاز را در روغن تفت دهید. وقتی سبک شد به آن زردچوبه و فلفل قرمز بزنید. سیر را رنده کنید و در پیاز بریزید و تفت دهید. وقتی پیاز داغ طلایی شد سوسیس را در تابه بریزید و همه مواد را با هم خوب تفت دهید.

رب گوجه‌فرنگی را به تابه اضافه کنید و با مواد تفت دهید تا رنگش عوض شود. سپس پوره گوجه‌فرنگی را اضافه کنید و نمک بزنید وشعله را کم کنید.

در یک تابه دیگر روغن سرخ‌کردنی بهار بریزید و بگذارید داغ شود. سیب‌زمینی را در آن سرخ کنید و بعد به سوسیس بندری در حال پختن اضافه کنید. همه مواد را با هم مخلوط کنید و بگذارید با هم بپزند.

 

غذاهای مشابه

چند نکته در مورد سوسیس بندری

سوسیس بندری باید تند باشد. اگر غذای تند دوست دارید سوسیس بندری را با فلفل قرمز زیاد بپزید.

سیب‌زمینی را به همراه سوسیس هم می‌توانید سرخ کنید ولی جدا سرخ کردن آن بهتر است.

سوسیس بندری را بعضی فقط با رب گوجه درست می‌کنند اما گوجه‌فرنگی تازه عطر و مزه آن را خیلی بهتر می‌کند.

سوسیس بندری کلاسیک با سوسیس، پیاز، سیب‌زمینی و گوجه‌فرنگی تهیه می‌شود ولی این روزها برای خوشمزه شدن غذا به آن قارچ، فلفل دلمه‌ای، پنیر پیتزا و حتی ذرت و نخودفرنگی اضافه می‌کنند. توصیه ما این است که سوسیس بندری را زیاد شلوغ نکنید تا مزه اصلی آن عوض نشود.

این غذا کاملا با روش سرخ کردن آماده می‌شود؛ پس برای تهیه آن حتما از روغن مخصوص سرخ کردن استفاده کنید.