طرز تهیه ساندویچ مونته‌کریستو - روغن بهار

طرز تهیه ساندویچ مونته‌کریستو

ساندویچ مونته‌کریستو یکی از پر طرفدارترین ساندویچ‌ها در سراسر دنیا است. در کنار این ساندویچ، می‌توان انواع ژله‌ها را به عنوان دسر سرو کرد.
 

مواد لازم برای تهیه ساندویچ مونته‌کریستو

روغن سرخ‌کردنی بهار به میزان لازم خرید از دیجی کالا

آب  پیمانه

تخم مرغ ۱ عدد

آرد سفید  پیمانه

بیکینگ‌پودر ۱ و  قاشق چای‌خوری

نمک  قاشق چای‌خوری

نان سفید ۸ تکه

پنیر سوئیسی ۴ تکه

کالباس گوشت بوقلمون ۴ تکه

فلفل سیاه کمی

شکر ۱ قاشق غذاخوری (برای تزیین روی ساندویچ)
 


 

طرز تهیه 

در یک ماهیتابه که دیواره آن ارتفاع زیادی دارد، روغن سرخ‌کردنی را تا دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد داغ کنید. در حالی که روغن داغ می‌شود، می‌توانید مواد روی ساندویچ را آماده کنید. برای تهیه سس ساندویچ مونته کریستو، در یک کاسه متوسط، آب و تخم مرغ را کاملا مخلوط کنید. سپس به مخلوط آب و تخم‌مرغ، آرد، بیکینگ‌پودر، نمک و فلفل اضافه کنید و کاملا به هم بزنید. مواد را آن‌قدر به هم بزنید تا یک ترکیب مایع یک‌دست شبیه به ماست غلیظ هم‌زده به دست بیاید.

بر روی یک برش نان سفید، کالباس بوقلمون را قرار دهید (اگر نمی‌خواهید از کالباس استفاده کنید، می‌توانید برای تهیه این ساندویچ گوشت سینه مرغ و یا بوقلمون را مزه‌دار و سرخ کنید و به جای کالباس از آن استفاده کنید). روی یک تکه دیگر نان پنیر سوئیسی قرار دهید و هر دو تکه نان که روی یکی کالباس و دیگری پنیر قرار داده شده است را روی هم قرار دهید. هر تکه از ساندویچ را به دو قسمت تقسیم کنید و برای اینکه دو تکه نان و محتویات داخل آن‌ها روی هم قرار گیرند، از خلال دندان استفاده کنید.

هر قسمت از ساندویچ‌ها را در مخلوطی که آماده کرده‌اید فرو ببرید و اجازه دهید که همه قسمت‌های ساندویچ به سس آغشته شود. سپس تکه‌ها را در روغن داغ شده آن‌قدر سرخ کنید که همه قسمت‌های ساندویچ کاملا طلایی شود.

هنگام سرو این ساندویچ می‌تواند خلال دندان‌ها را از ساندویچ بیرون بکشید. می‌توانید روی ساندویچ برای زیباتر شدن کمی پودر شکر قهوه‌ای بپاشید. فقط دقت کنید که پودر شکر را دقیقا قبل از اینکه غذا را سر میز یا سفره ببرید روی ساندویچ‌ها بپاشید.

 

غذاهای مشابه