سالم ترین روغن برای سرخ کردن عمیق - Bahar oil

سالم ترین روغن برای سرخ کردن عمیق

Healthiest-Oil-For-Deep-Frying

سالم ترین روغن برای سرخ کردن عمیق کدام است

غذاهای سرخ شده عمیق در روغن همیشه محبوب بوده اند. آنها بخشی از دستور پخت غذاهای سنتی و همچنین صنعت فست فود هستند. متاسفانه سرخ کردن عمیق در روغن همیشه روشی سالم برای تهیه غذا محسوب نمی شود به ویژه هنگامی که در مقیاس صنعتی انجام شود. اما سرخ کردن عمیق در خانه می تواند ناسالم نباشد و این امر بستگی به روغنی که استفاده می کنید و نحوه استفاده از آن دارد.

سرخ کردن عمیق چگونه انجام می شود

این کار شامل فرو کردن ماده غذایی در روغن داغ می باشد. حرارت ایده آل در حدود ۳۵۰ تا ۳۷۵ درجه فارنهایت (۱۷۶ تا ۱۹۰ درجه سانتی گراد) است. هنگامی که ماده غذایی در معرض این درجه حرارت قرار می گیرد غشای بیرونی آن به سرعت سرخ شده و لایه ای تشکیل می دهد که از نفوذ روغن به درون آن خودداری می کند.

در همین حین رطوبت درون ماده غذایی بخار می شود و باعث پخته شدن آن ماده از درون می شود. این بخار همچنین باعث می شود روغن وارد ماده غذایی نشود. اگر درجه حرارت خیلی پایین باشد روغن به درون ماده غذایی نفوذ خواهد کرد که باعث می شود غذای شما چرب و روغنی شود. اگر درجه حرارت خیلی بالا باشد باعث خشک شدن غذا و اکسید شدن روغن شود.

خلاصه: سرخ کردن عمیق به معنای فروکردن ماده غذایی در روغن داغ بوده که به سرعت سطح آن را سرخ کرده و باعث گیر افتادن رطوبت در قسمت های داخلی می شود.

پایداری روغن های آشپزی یک فاکتور کلیدی

برخی روغن ها می توانند درجات حرارت بالایی را به نسبت سایر روغن ها تحمل کنند. ما می خواهیم روغن هایی را انتخاب کنیم که نقطه دود بالایی دارد و همچنین می خواهیم روغن مورد نظر پایدار باشد و با اکسیژن به هنگام حرارت دیدن واکنش ندهد. هر چه چربی های موجود در روغن اشباع تر باشد، به هنگام حرارت دیدن پایداری بیشتری خواهند داشت.

در این تحقیق، روغن هایی که اغلب اشباع و نیمه اشباع هستند بهترین روغن برای سرخ کردنی می باشند ، اما ما می خواهیم از روغن هایی که مقادیر زیادی چربی های غیر اشباع دارند اجتناب کنیم. این چربی ها در ساختار شیمیایی خود دو یا چند زنجیره اتصال دارند که علاقه دارند با اکسیژن واکنش داده و ترکیبات مضری را به هنگام در معرض حرارت قرار گرفتن ایجاد کنند. طعم نیز نکته ای حائز اهمیت است. به هنگام سرخ کردن های عمیق، استفاده از روغن هایی که بی طعم هستند بیشتر ترجیح داده می شوند.

خلاصه: به هنگام انتخاب روغن سالم برای سرخ کردنی این نکته حائز اهمیت است که از آنهایی استفاده کنیم که اغلب از چربی های اشباع یا نیمه اشباع تشکیل شده اند چرا که در برابر حرارت پایدارتر هستند.
برنده: روغن نارگیل سالم ترین روغن برای سرخ کردن های عمیق می باشد.

در حالت کلی بهترین روغن سالم ، روغن نارگیل محسوب می شود. مطالعات نشان داده اند که حتی بعد از ۸ ساعت سرخ کردن عمیق مداوم در حرارت ۳۶۵ درجه فارنهایت (۱۸۰ درجه سانتی گراد) کیفیت آن تغییری نکرده است.

بیش از ۹۰ درصد اسیدهای چرب موجود در روغن نارگیل اشباع هستند که آن را در برابر حرارت مقاوم می کند. اسید های چرب ناسالم محسوب می شدند اما مطالعات اخیر نشان داده است که آنها کاملا منابعی بدون ضرر برای تامین انرژی بدن انسان می باشند.

به علاوه، روغن نارگیل مزایای سالم متعددی را دارا می باشد. به عنوان مثال، باعث کشته شدن ویروس ها و باکتری های مضر شده و حتی به شما در کاهش وزن نیز کمک خواهد کرد. برخی ترکیبات باعث می شوند این روغن طعم دار شود به همین منظور توصیه می شود چندین برند را مورد استفاده قرار دهید تا اینکه گزینه مناسب برای خود را پیدا کنید.

خلاصه: روغن نارگیل چربی های اشباع زیادی دارد و ثابت شده است پس از چندین ساعت استفاده مداوم برای سرخ کردن عمیق ، کیفیت خود را از دست نمی دهد. این روغن همچنین مزایای زیادی برای سلامت دارد که در حالت کلی آن را بهترین روغن سالم برای سرخ کردنی معرفی می کند.

چربی های حیوانی

چربی های حیوانی گزینه هایی عالی برای سرخ کردن عمیق می باشند که شامل چربی گرفته شده از خوک، شیر بوفالو و گاو می باشند. طعمی بسیار عالی داشته و باعث ترد شدن غذا می شوند و همچنین به هنگام آشپزی کمتر صدمه می بینند.

اغلب اسیدهای چرب در چربی حیوانات اشباع و نیمه اشباع هستند که باعث مقاومت بالای آنها در برابر حرارت های بالا می باشد. اما محتویات اسیدهای چرب می تواند متغیر باشد که وابسته به نوع رژیم حیوان مورد نظر می باشد.

حیواناتی که از غلات تغذیه می کنند بر خلاف علفخواران ممکن است اسیدهای چرب غیر اشباع بیشتری در منابع چربی خود داشته باشند. در نتیجه، فقط چربی های حیوانی گرفته شده از حیواناتی که تغذیه معمولی داشته اند باید به عنوان گزینه ای مناسب در نظر گرفته شود.

شما می توانید چربی های آماده گرفته شده از خوک یا سیر بوفالو و گاو را از مغازه ها خریداری کنید یا چربی های خروجی از گوشت آنها را به هنگام آشپزی جمع کرده و در وعده های بعدی از آنها استفاده کنید.

کره گزینه خوبی برای سرخ کردن های عمیق محسوب نمی شود. این ماده شامل مقادیر قابل ردیابی از کربوهیدرات و پروتئین می باشد که به هنگام حرارت دادن می سوزند. کره های شفاف و چربی شیر بوفالو و گاو گزینه های بهتری هستند.

خلاصه: چربی های حیوانی اغلب از چربی های اشباع و نیمه اشباع تشکیل شده اند که آنها را به گزینه هایی مناسب در حرارت های بالا تبدیل می کند.

روغن سرخ کردنی بهار