طرز تهیه زیتون سوخاری ایتالیایی - روغن بهار

طرز تهیه زیتون سوخاری ایتالیایی

زیتون سوخاری ایتالیایی

حتما می‌دانید که زیتون در آشپزی ایتالیایی جایگاه مهمی دارد. این اهمیت تا جایی است که برای یک پیش‌غذا یا اسنک سالم از زیتون سوخاری استفاده می‌کنند. زیتون سوخاری ایتالیایی بیشتر مناسب مهمانی‌ها و قرار ملاقات‌های دو نفره است.

 

مواد لازم برای تهیه زیتون سوخاری ایتالیایی

پنیر گورگونزولا ۱ قاشق غذا‌خوری

پنیر ریکوتا ۱ قاشق غذاخوری

آویشن پودرشده ½ قاشق چای‌خوری

رنده پوست لیمو ½ قاشق چای‌خوری

زیتون بزرگ بدون هسته ۱۰ عدد

آرد سفید ¼ پیمانه

پودر سوخاری ¼ پیمانه

تخم‌مرغ ۱ عدد

روغن سرخ‌کردنی بهار الماس به میزان لازم خرید از دیجی کالا

 

 

طرز تهیه زیتون سوخاری

ابتدا در یک کاسه کوچک، پنیر گورگونزولا، پنیر ریکوتا، آویشن و رنده پوست لیمو ترش را با چنگال کاملا مخلوط کنید تا خمیری یک‌دست شود. تمام این مواد را در یک قیف مخصوص بریزید. با استفاده از قیف و ماسوره نیم سانتی‌متری این مواد را در سوراخ هسته زیتون‌ها بریزید.

در یک ظرف جداگانه آرد و پودر سوخاری را مخلوط کنید. در یک کاسه دیگر تخم‌مرغ را خوب هم بزنید تا زرده و سفید خوب با هم مخلوط شوند. زیتون‌های آغشته به پنیر را در ترکیب آرد بزنید و تکان دهید تا آرد اضافی از روی آن پاک شود. سپس زیتون‌ها را در تخم مرغ فرو کنید و دوباره در ترکیب آرد بزنید.

وقتی همه زیتون‌های پرشده با پنیر را به آرد سوخاری و تخم‌مرغ آغشته کردید، در یک ماهیتابه با ارتفاع زیاد، روغن سرخ‌کردنی بهار الماس بریزید. اجازه دهید روغن با حرارت متوسط گرم شود. بعد از اینکه روغن به حرارت مناسب رسید، زیتون‌ها را یکی یکی در روغن قرار دهید و اجازه دهید تا سرخ شود و رنگ آن تقریبا طلایی شود. برای سرخ کردن زیتون تقریبا ۳۰ تا ۴۵ ثانیه زمان لازم است. زیتون‌ها را در حدود ۱۰ تا ۵ دقیقه قبل از اینکه سرو شوند سرخ کنید و بعد از اینکه از روغن خارج کردید در توری و سپس کاغذ یا حوله مخصوص قرار دهید تا روغن اضافه آن گرفته شود و خمیر نشود.

 

غذاهای مشابه