طرز تهیه رولت بادمجان با روغن بدون پالم بهار الماس - روغن بهار

طرز تهیه رولت بادمجان با روغن بدون پالم بهار الماس

طرز تهیه رولت بادمجان با روغن بدون پالم بهار الماس

رولت‌ها از جمله غذاهای مجلسی هستند که با مواد اولیه مختلفی می‌توان آن‌ها را  درست کرد. یکی از رولت‌های خوشمزه‌ای که طرفداران زیادی دارد رولت بادمجان است. همان‌طور که می‌دانید بادمجان هنگام سرخ شدن روغن زیادی جذب می‌کند؛ پس مهم است که برای سرخ کردن آن از روغن سالم استفاده شود. توصیه می‌شود برای سرخ کردن ورقه‌های بادمجان از روغن بدون پالم بهار الماس استفاده کنید تا غذایی سالم داشته باشید. برای درست کردن رولت بادمجان هم از مواد گوشتی و هم از انواع مختلف سبزیجات می‌توان استفاده کرد. در این مطلب با دستور رولت بادمجان که با مواد گوشتی آشنا می‌شوید.

انواع غذا با بادمجان سرخ‌شده

مواد لازم برای تهیه رولت بادمجان با روغن بدون پالم بهار الماس

۴ عدد بادمجان

۲۵۰ گرم گوشت چرخ‌کرده

۴ عدد گوجه‌فرنگی

۱ عدد پیاز

۲ حبه سیر

۵ قاشق غذاخوری پنیر پیتزا

نمک، فلفل و زرچوبه به میزان لازم

روغن بدون پالم بهار الماس به میزان لازم

طرز تهیه رولت بادمجان با روغن بدون پالم بهار الماس

در ابتدا قبل از شروع به پخت مواد گوشتی، بادمجان‌ها را پوست گرفته و به صورت ورقه‌ورقه از طول آن‌ها را برش بزنید. ورقه‌های بادمجان را به مدت سی دقیقه در محلول آب نمک قرار دهید.

در این فاصله پیاز را نگینی خرد کرده و در تابه‌ای با روغن بدون پالم بهار الماس سرخ کنید. بعد از کاراملی شدن پیاز، سیر رنده‌شده را به همراه زرچوبه اضافه کرده و تفت دهید. بعد از ۱ الی ۲ دقیقه گوشت چرخ‌کرده را به همراه نمک و فلفل اضافه کنید و تا زمانی که رنگ گوشت تغییر کند به تفت دادن آن ادامه دهید. زمانی که گوشت کاملا تفت داده شد دو عدد گوجه‌فرنگی را خرد کرده و به آن اضافه کنید و اجازه دهید تا با حرارت ملایم آب گوجه‌فرنگی تبخیر شود.

در مرحله بعد بادمجان‌ها را از آب نمک خارج کرده و آن‌ها را خشک کنید. تابه‌ای را روی حرارت قرار داده و در آن مقداری روغن بدون پالم بهار الماس بریزید. زمانی که روغن کاملا داغ شد بادمجان‌ها را در آن سرخ کنید.

روی تخته‌ی آشپزی بادمجان‌های سرخ‌شده را پهن کنید، مایه گوشت را یک طرف آن بریزید و رول کنید. رولت‌ها را با خلال دندان فیکس کنید تا باز نشوند.

بادمجان‌های رول شده را در طرف پیرکس کنار هم بچینید و روی آن‌ها پنیر پیتزا بریزید.

طرز تهیه کدو شکم‌پر یک غذای ایرانی خوشمزه

ظرف پیرکس را در فر که از قبل با دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد گرم شده قرار دهید تا پنیر پیتزای روی آن به رنگ طلایی درآید.

در فاصله‌ای که رولت بادمجان در فر است، سس گوجه‌فرنگی را آماده کنید. برای این کار دو عدد گوجه‌فرنگی را خرد کنید. در تابه‌ای روغن بدون پالم بهار الماس بریزید و گوجه‌فرنگی‌ها را به آن اضافه کنید سپس نمک و فلفل را به آن‌ بیافزایید و صبر کنید تا با حرارت کم آب گوجه‌فرنگی تبخیر شده و سس آماده شود.

در انتها ظرف پیرکس را از فر خارج کرده و سس گوجه‌فرنگی را روی رولت‌های بادمجان بریزید.

این غذا را می‌توانید با پلو به عنوان غذای اصلی و یا با نان به عنوان پیش‌غذای مجلسی سرو کنید.