طرز تهیه دو نوع بورک با خمیر یوفکا - روغن بهار

طرز تهیه دو نوع بورک با خمیر یوفکا

بورک با خمیر یوفکا

اگر همیشه خمیر یوفکا را در سوپرمارکت می‌بینید اما چون نمی‌دانید چطور باید از آن استفاده کنید، از خرید آن منصرف می‌شوید، پس از خواندن این مطلب مشتری خمیر یوفکا می‌شوید. در این مطلب از مجله آشپزی بهار طرز تهیه دو نوع بورک با خمیر یوفکا را آموزش می‌دهیم. بورک یک غذای سنتی ترکیه است که مواد غذایی در خمیر یوفکا پیچیده و در تابه یا فر سرخ می‌شوند.

 

بورک گوشت و قارچ

مواد لازم

۲۰۰ گرم گوشت چرخ‌کرده

۱ پیاز

۱۵۰ گرم قارچ

۱ قاشق غذاخوری رب گوجه‌فرنگی

۱ تخم‌مرغ

نمک، فلفل سیاه، زردچوبه، آویشن

خمیر یوفکای مستطیلی

پنیر موتزارلا

روغن سرخ‌کردنی بهار الماس خرید از دیجی کالا

کنجد و سیاه‌دانه (دلخواه)

 

 

طرز تهیه

قارچ را بشویید، خرد کنید و در یک تابه با روغن سرخ‌کردنی بهار الماس تفت دهید.

پیاز را خرد کنید. در یک تابه مناسب روغن سرخ‌کردنی بهار الماس بریزید و پیاز را در آن تفت دهید. بعد از اینکه پیازها سبک و شفاف شدند گوشت را اضافه کنید و تفت دهید تا رنگ گوشت عوض شود. به گوشت، فلفل، زردچوبه و آویشن بزنید. رب گوجه‌فرنگی را اضافه کنید و تفت دهید تا رنگ رب باز شود. قارچ‌های سرخ شده را به تابه اضافه کنید و در آن را بگذارید تا مواد با هم بپزند.

یک لایه خمیر یوفکا را روی تخته آشپزی پهن کنید و با یک برس آشپزی خیس کمی آن را نم‌دار کنید تا نرم شود. یک قاشق از مواد را بردارید و یک طرف خمیر یوفکا بریزید. مقداری پنیر موتزارلا روی آن بریزید و خمیر را بپیچید تا به انتهای خمیر برسید.

در یک کاسه تخم‌مرغ را بشکنید و هم بزنید. نمک، فلفل، کنجد و سیاه‌دانه را در تخم‌مرغ بریزید و مخلوط کنید. این ترکیب را با برس آشپزی روی نان‌ها بمالید تا بورک شما طلایی و زیبا شود.

در یک تابه بزرگ و سنگین روغن سرخ‌کردنی بهار الماس را کاملا داغ کنید و بورک‌ها را در آن سرخ کنید.

 

بورک اسفناج و پنیر

مواد لازم

یک بسته خمیر یوفکا

یک کیلو اسفناج

۲ حبه سیر

۱ پیاز بزرگ

پودر کاری

۲ پیمانه پنیر خامه‌ای

۱ پیمانه پنیر موتزارلا

۱ تخم‌مرغ

نصف فنجان شیر

 

غذاهای مشابه

طرز تهیه

پیاز و اسفناج را خرد کنید. در یک تابه بزرگ روغن سر‌خ‌کردنی بهار الماس بریزید. پیاز را در تابه تفت دهید و کمی که سبک شد اسفناج را به آن اضافه کنید و خوب با هم تفت دهید تا اسفناج بپزد. سیر را خرد کنید و به همراه پودر کاری به مواد تابه اضافه کنید.

در یک کاسه تخم‌مرغ و شیر را با کمی نمک و فلفل هم بزنید. با برس روی هر لایه از خمیر یوفکا را به این مواد آغشته کنید.

فر را با دمای ۱۸۰ درجه داغ کنید.

کف یک تابه چهارگوش را با روغن سرخ‌کردنی بهارالماس چرب کنید. ۴ لایه خمیر یوفکای آغشته به تخم‌مرغ و شیر را روی هم در تابه بچینید و نصف پنیر موتزارلا را روی آن بریزید. مخلوط اسفناج را روی پنیر بریزید و یکنواخت پهن کنید. پنیر خامه‌ای را خرد کنید و روی اسفناج بریزید. بقیه پنیر موتزارلا را روی مواد بریزید و ۴ لایه دیگر خمیر یوفکای آغشته به شیر و تخم‌مرغ را روی آن بچینید.

تابه را ۲۰ تا ۳۰ دقیقه در فر بگذارید تا خمیر ترد و طلایی شود.