دستور پخت کوفته دانمارکی - روغن بهار

دستور پخت کوفته دانمارکی

دستور پخت

کوفته دانمارکی یک غذای خوشمزه متعلق به منطقه اسکاندیناوی است که با روش‌های مختلفی سرو می‌شود. این غذا به صورت سرخ شده و یا آب‌پز، به عنوان یک غذای کامل استفاده می‌شود. انواع مختلفی از کوفته دانمارکی وجود دارد که در این نوع خاص از هل برای عطر و طعم بهتر استفاده می‌شود. هل در غذاهای منطقه اسکاندیناوی استفاده فراوانی دارد. در این دستور پخت به دلیل کیفیت بالای روغن سرخ‌کردنی بهار الماس، از این روغن برای سرخ کردن استفاده شده تا تردی، سبکی و سلامت غذای شما تضمین شود.

طرز تهیه کوفته کباب یونانی

 

مواد لازم برای کوفته دانمارکی

 

شیر: نصف پیمانه

کره: ۱۰۰ گرم

آرد سفید: نصف پیمانه

تخم‌مرغ: ۲ عدد

نمک و فلفل: به مقدار لازم

روغن سرخ کردنی بهار الماس: به مقدار لازم

هل: نصف قاشق چای‌خوری

 

طرز تهیه کوفته دانمارکی

 

کره و آب را در یک ظرف سس‌خوری کوچک بریزید و حرارت دهید تا به خوبی با هم ترکیب شوند. هم‌زمان مواد اولیه خشک مثل آرد، هل، شکر و نمک را با یکدیگر ترکیب کنید. در ظرف سوم تخم‌مرغ‌ها را بشکنید و کنار بگذارید.

وقتی کره آب شد، شعله را کم کنید و مواد اولیه خشک را به آن اضافه کنید. مواد را با قاشق چوبی با هم ترکیب کنید تا مایه حالت خمیری پیدا کند و درخشان شود. ظرف را از روی شعله بردارید و به آن تخم‌مرغ‌ها را اضافه کنید. وقتی که تخم‌مرغ را به خمیر اضافه کردید مجددا آن را هم بزنید تا مایه حالت خمیری پیدا کند. وقتی خمیر آماده شد، اجازه دهید تا یک ساعت سرد شود.

وقتی خمیر سرد شد با استفاده از دو قاشق خمیر را به حالت گرد قالب بگیرید و سپس آن را از وسط نصف کنید. روغن سرخ کردنی بهار الماس را در ظرف مخصوص سرخ کردن بریزید و بعد از داغ شدن، کوفته‌ها را با احتیاط داخل روغن قرار دهید. توجه کنید که نباید تعداد زیادی کوفته را به صورت هم‌زمان در ظرف سرخ کنید.

دستور پخت بیتربالن، اسنک هلندی

وقتی کار سرخ کردن کوفته‌ها تمام شد، آن‌ها را باید در آب سرد قرار دهید. این روش خاص تهیه این غذا است. البته سرخ کردن کوفته‌ها در منطقه اسکاندیناوی چندان رواج ندارد و کوفته‌ها را داخل آب نمک می‌جوشانند.

بعد از قرار دادن کوفته دانمارکی در آب سرد می‌توانید آن را با روش دلخواه خود سرو کنید. به دلیل ماهیت خاص این غذا و مواد استفاده شده در آن، می‌توانید آن را فریز کرده و هر زمان که مایل بودید نوش جان کنید.

در این دستور پخت می‌توانید ادویه‌های دلخواه خود را جایگزین هل کنید.