دستور پخت چیپس سیب‌زمینی خانگی - روغن بهار

دستور پخت چیپس سیب‌زمینی خانگی

دستور پخت

اگر یک بار چیپس سیب‌زمینی را در خانه تهیه کنید، احتمالا دیگر سراغ چیپس‌های آماده بسته‌بندی شده نخواهید رفت. به‌خصوص اگر در دستور پخت این چیپس، از روغن سرخ کردنی بهار استفاده کنید که طعم سیب‌زمینی را تغییر نمی‌دهد و چیپس را بدون سوزاندن به خوبی برشته و ترد می‌کند.

سیب‌زمینی یکی از محبوب‌ترین مواد غذایی برای سرخ کردن است و در کشورها و مناطق مختلف، روش‌های متنوع و جالبی برای سرخ کردن سیب‌زمینی وجود دارد که هر کدام نتیجه‌ای متفاوت دارد. قبلا در مجله آشپزی بهار دستور پخت چند غذای خوشمزه را که با سرخ کردن سیب‌زمینی تهیه می‌شوند آموزش داده‌ایم.

این دستور پخت ساده و خوش‌مزه، برای کودکان، مهمانی‌های خانوادگی و دورهمی‌های دوستانه بسیار مناسب است.

طرز تهیه‌ شنیسل گوشت با روغن سرخ کردنی بهار

 

مواد لازم برای چیپس سیب‌زمینی خانگی

 

سیب‌زمینی: یک کیلوگرم

آب یخ: سه لیوان

نمک: پنج قاشق چای‌خوری نمک

پودر سیر: دو قاشق چای‌خوری

فلفل: به مقدار لازم

روغن سرخ کردنی بهار: به مقدار لازم

 

طرز تهیه چیپس سیب‌زمینی خانگی

 

برای تهیه چیپس سیب‌زمینی خانگی، در نخستین مرحله طبیعتا باید سیب‌زمینی‌ها را آماده کنید. سیب‌زمینی‌ها را با استفاده از چاقوی مناسب یا برش‌دهنده میوه و سبزی نازک و یک‌دست برش دهید.

بعد از برش دادن، سیب‌زمینی‌ها را داخل یک ظرف بزرگ ریخته و آب سرد را روی آن‌ها بریزید و در یخچال بگذارید. اجازه دهید سیب‌زمینی‌ها نیم ساعت در آب سرد خیس بخورند.

بعد از گذشت نیم ساعت سیب‌زمینی‌ها را آبکش کنید و روی یک دستمال پهن کنید تا خشک شوند. فراموش نکنید که برای سرخ کردن سیب‌زمینی‌ها حتما باید کاملا خشک باشند؛ درغیراین‌صورت روغن داغ به اطراف می‌پاشد و علاوه بر کثیف کردن آشپزخانه ممکن است به شما هم آسیب برساند.

در یک ظرف کوچک پودر سیر، نمک و فلفل را مخلوط کنید و کنار بگذارید.

در یک ظرف مخصوص سرخ کردن، مقدار زیادی روغن سرخ‌کردنی بهار بریزید و روی حرارت بگذارید و زمان بدهید تا کاملا داغ شود. سیب‌زمینی‌ها را با روش سرخ کردن عمیق سرخ کنید تا هر دو سمت آن طلایی مایل به قهوه‌ای شود. سه تا چهار دقیقه زمان برای این مرحله کافی است.

بعد از اینکه سیب‌زمینی‌ها سرخ شد آن‌ها را در ظرفی که می‌خواهید چیپس سیب‌زمینی خانگی را سرو کنید بریزید و با مخلوط طعم‌دهنده‌هایی که در ابتدای این دستور پخت تهیه کردید مزه‌دارش کنید.

چیپس سیب‌زمینی خانگی آماده است و می‌توانید آن را همراه با انواع دیپینگ سس‌ها سرو کنید.

طرز تهیه‌ مرغ پاپ کورنی سرخ شده

 

ارزش غذایی چیپس سیب‌زمینی خانگی

 

کالری: ۱۷۶

چربی: ۸ گرم

سدیوم: ۷۰۳ میلی‌گرم

کربوهیدرات: ۲۴ گرم

پروتئین ۳ گرم