دستور پخت بیتربالن، اسنک هلندی - روغن بهار

دستور پخت بیتربالن، اسنک هلندی

دستور پخت بیتربالن، اسنک هلندی

بیتربالن یک اسنک گوشتی هلندی است که به عنوان غذای اصلی، میان‌وعده یا پیش‌غذا استفاده می‌شود. طعم ترد و خوش‌مزه‌ی این اسنک مطمئنا به راحتی از یادتان نخواهد رفت. در ادامه دستور پخت بیتربالن را به شما آموزش می‌دهیم. این اسنک را همراه با سس چیلی یا هر سسی که خودتان ترجیح می‌دهید میل کنید.

طرز تهیه پیاز سوخاری شکفته

مواد لازم برای بیتربالن اسنک هلندی

۳ قاشق غذاخوری آرد چندمنظوره

۳ قاشق غذاخوری کره

نصف استکان عصاره‌ی گوشت

۷۰۰ گرم گوشت راسته‌ی گوساله قطعه قطعه شده

نصف استکان جعفری خردشده‌ تازه

یک چهارم قاشق غذاخوری نمک

یک چهارم قاشق غذاخوری جوز هندی

یک چهارم قاشق غذاخوری فلفل سیاه

یک استکان نان خردشده‌ خشک

دو تخم‌مرغ بزرگ

یک قاشق غذاخوری شیر

روغن سرخ‌کردنی بهار الماس برای سرخ‌کردن عمیق به مقدار لازم

طرز تهیه‌ بیتربالن اسنک هلندی

در یک ظرف بزرگ، کره را حرارت دهید و آب کنید. عصاره‌ی گوشت را اضافه کنید و برای مدت زمان یک دقیقه حرارت دهید تا غلیظ شود. گوشت و جعفری را به آرامی به ظرف اضافه کنید. گوشت را تا زمانی که رنگ صورتی خود را از دست دهد تفت دهید. حالا نمک و فلفل و جوز هندی را برای مزه‌دار شدن اضافه کنید. بعد از یکی دو دقیقه گوشت را از ظرف خارج کنید و برای ۲-۳ ساعت در یخچال بگذارید.

طرز تهیه کراکت پوره سیب‌زمینی

نان خردشده خشک (نوع نان به سلیقه‌ی خودتان بستگی دارد) را در کاسه‌ای کوچک بریزید. در ظرفی دیگر تخم‌مرغ را با شیر ترکیب کنید  گوشت را ابتدا در ظرف نان خردشده قرار دهید، بعد در ظرف تخم مرغ و شیر و در نهایت دوباره در نان خردشده بغلتانید تا اینکه گوشت کاملا توپی شکل شود.

در سرخ‌کن یا تابه‌ای گود و ضخیم که برای سرخ‌کردن عمیق مناسب باشد روغن سرخ‌کردنی بهار الماس را بریزید و بگذارید کاملا داغ شود. گوشت‌ها را برای ۲ تا ۴ دقیقه سرخ‌ کنید تا رنگش طلایی مایل به قهوه‌ای شود. بیتربالن آماده است.