طرز تهیه‌ی زپولای سرخ شده شیرینی ایتالیایی - روغن بهار

طرز تهیه‌ی زپولای سرخ شده شیرینی ایتالیایی

طرز تهیه‌ی زپولای سرخ‌شده شیرینی ایتالیایی

زپولا یک شیرینی خوش‌مزه ایتالیایی است که در اصل نوعی خمیر مخصوص سرخ شده است. زپولا با روش سرخ کردن عمیق درست می‌شود و در ایتالیا نوعی شیرینی خیابانی به حساب می‌اید. ایتالیایی‌ها علاقه‌ی زیادی به این شیرینی دارند و زپولا مانند بسیاری از خوراکی‌های ایتالیایی به سرعت وارد امریکا شده و از آنجا به دیگر نقاط جهان رسیده است. در فستیوال‌هایی که توسط ایتالیایی‌ها در سراسر جهان برگزار می‌شود، زپولا خوراکی اصلی و نوعی آیین به حساب می‌آید.

دستور پخت کوکی سرخ شده

مواد لازم برای زپولای سرخ شده شیرینی ایتالیایی

یک استکان آب گرم

یک قاشق چای‌خوری مخمر

یک قاشق غذاخوری شکر

یک قاشق چای‌خوری نمک

دو استکان آرد چندمنظوره

یک قاشق غذاخوری روغن زیتون

روغن سرخ‌کردنی بهار الماس برای سرخ کردن عمیق به مقدار لازم

شکر شیرینی‌پزی به مقدار لازم

طرز تهیه‌ی زپولای سرخ شده شیرینی ایتالیایی

در یک ظرف کوچک، مخمر و شکر و نمک را در آب ولرم بریزید و ۲ دقیقه صبر کنید تا مایع کرم رنگ شود. حالا مخلوط را هم بزنید تا مخمر خاصیت تخمیری خود را آغاز کند.

در ظرفی دیگر، آرد و مخلوط مخمر و روغن زیتون را بریزید و با قاشق چوبی هم بزنید تا جایی که مخلوط حالت خمیری و چسبناک پیدا کند. روی ظرف را سلفون بکشید و برای یکی دو ساعت آن را در محلی گرم قرار دهید تا خمیر پف کند.

طرز تهیه شنیسل آلمانی

همزمان در سرخ‌کن و یا ظرفی که برای سرخ‌کردن عمیق مناسب باشد، روغن سرخ‌کردنی بهار الماس را بریزید و روغن را داغ کنید. با استفاده از دو قاشق به عنوان قالب، خمیر را توپی شکل درست کنید و داخل روغن قرار دهید. سعی کنید بیشتر از چهار خمیر زپولا را همزمان و در کنار هم سرخ نکنید زیرا باعث می‌شود دمای روغن پایین بیاید. تا زمانی که رنگ توپ‌ها به طلایی مایل به قهوه‌ای تغییر کند و بافت آن‌ها پرزدار شود به سرخ کردن ادامه دهید. سعی کنید هر چند لحظه یک بار آن‌ها را جا‌به‌جا کنید تا تمامی قسمت‌ها یکسان سرخ شوند.

وقتی که تمام زپولا‌ها سرخ شدند، آن‌ها را در ظرفی که می خواهید شیرینی را در آن سرو کنید قرار دهید و روی آن‌ها شکر قنادی بریزید. زپولا را گرم میل کنید. این شیرینی در کنار چای عصرانه عالی است.