تفاوت روغن‌ مایع معمولی و روغن مایع سرخ‌کردنی | روغن بهار

تفاوت روغن‌ مایع معمولی و روغن مایع سرخ‌کردنی

تفاوت روغن‌ مایع معمولی و روغن مایع سرخ‌کردنی

روغن‌های سرخ کردنی نسبت به روغن‌های مایع مخصوص پخت و پز دارای تفاوت‌های قابل ملاحظه‌ای هستند. یکی از اولین ویژگی‌های مهم روغن سرخ کردنی میزان مقاومت در برابر حرارت است. یک روغن سرخ‌کردنی خوب باید در برابر حرارت بالا مقاوم باشد و یا اصطلاحا نقطه‌ی دود بالایی داشته باشد، یعنی در برابر حرارت بالا نسوزد و دود نکند. روغن‌های مایع معمولی به خاطر مقاومت پایین‌تر ممکن است اگر به دمای خیلی بالا برسند، دود کنند و روغن اکسید شود که باعث انتقال روغن سوخته به موادغذایی شده و یک نتیجه‌ی مضر و غیرسالم را به دنبال دارد.

یک روغن سرخ کردنی مرغوب در برابر حرارت بوی نامطبوعی نمی‌دهد و از همه مهم‌تر جذب مواد غذایی نمی‌شود؛ یعنی رنگ و طعم اصلی غذا را حفظ می‌کند و به دلیل جذب پایین، غذایی تردتر و خوشمزه‌تر تحویل می‌دهد.

 

روغن‌های بهار و بهارالماس

روغن‌های بهار و بهارالماس دارای تنها کارخانه‌ی تولید روغن‌های خوراکی ایران هستند که تجهیزات و فرایند تولید روغن‌های سرخ کردنی به طور کامل از روغن‌های پخت و پز و سالاد جداست و اگر روغن سرخ‌کردنی هنگام استفاده دیرتر به نقطه دود رسید، کیفیت بهتری دارد ودر صورتی که پس از استفاده رنگ و ظاهرش کمتر تغییر کرد، نشانه مرغوبیتش است.

دو روش برای تولید روغن‌های سرخ کردنی وجود دارد؛ اولین روش هیدروژنه کردن است که در آن اسیدهای چرب اشباع‌نشده را اشباع می‌کنند. زنجیره اسید چرب ممکن است دارای پیوند دوگانه باشد که در این صورت مستعد فاسد شدن می‌شود ، بنابراین برای اینکه مقاومت حرارتی بالا رود، باید پیوندهای دوگانه به پیوندهای یگانه تبدیل شوند. روش دیگر تهیه روغن‌های مخصوص سرخ کردنی، زیاد کردن زنجیره اسید چرب یا همان کربن‌هاست که به این روش «استری کردن» می‌گویند.
 


 

روغن مناسب

روغن مناسب برای سرخ‌ کردنی بهار الماس تمام آن چیزی است که برای یک غذای سرخ‌کردنی بی‌نظیر نیاز دارید؛ یک تجربه فوق‌العاده از سرخ کردن با حفظ ارزش‌های غذایی بدون این‌که بوی نامطبوعی داشته باشد، کف کند و یا به اطراف ظرف بپاشد.
بهترین روغن سالم برای سرخ‌ کردنی بهار الماس، با جدیدترین فرمولاسیون در تولید روغن‌های خوراکی و پیشرفته‌ترین روش‌ها، یک غذای سرخ‌کردنی خوشمزه به شما تحویل می‌دهد چون:

    • – مقاومت بالایی در برابر حرارت دارد و دود نمی‌کند.

یعنی که غذای شما اکسید نمی‌شود و ترکیبات ناسالم به خود نمی‌گیرد.

    • – رسوب نمی‌کند و شفاف و یک‌دست است.

یعنی که در ظرف ته‌نشین نمی‌شود و بافت روغن همیشه یک‌دست و شفاف است.

    • – جذب موادغذایی نمی‌شود.

یعنی نه تنها طعم و رنگ اصلی غذا را حفظ می‌کند، بلکه هنگام سرخ‌کردن نیازی به اضافه‌کردن چند باره روغن نیست.

روغن سرخ‌کردنی بهار الماس ، یک دستیار تمام عیار در آشپزخانه شما برای نهایت تجربه سرخ‌کردن است.

و یک غذای خوشمزه با ارزش غذایی واقعی و طبیعی برای شما می‌سازد.
 

نکاتی دیگر