بهترین غذاهای دنیا را در آشپزی کدام کشورها پیدا کنیم؟ - روغن بهار

بهترین غذاهای دنیا را در آشپزی کدام کشورها پیدا کنیم؟

آشپزی

در تمام نقاط دنیا غذاهای لذیذ و خوش‌مزه طرفداران زیادی دارند و هیچ‌کس نمی‌تواند این علاقه بشر به غذا را کتمان کند. جهان پر از سبک‌ها و روش‌های مختلف آشپزی است و در هر نقطه از دنیا که قرار دارید می‌توانید با امتحان کردن آشپزی محلی، با بخش عظیمی از فرهنگ آن ناحیه آشنا شوید.

خوردن غذای لذیذ رویای هر فردی است و به همین دلیل است که در همه کشورهای دنیا بسیاری از مردم از طریق صنعت غذا امرار معاش می‌کنند. اما با وجود تعدد کشورها و نژادها و تنوع بی‌حدوحصر غذا، انتخاب نوع خاصی از سبک‌های آشپزی ملل کار سختی است. اینکه غذای کدام کشور نسبت به دیگری از لحاظ مزه‌شناسی و سلامت برتری دارد موضوعی است که باید با نظرات کارشناسی دقیق مشخص شود.

در این مقاله شما را با بهترین مقصدهای غذایی جهان آشنا می‌کنیم. کدام کشورها بهترین غذاها را دارند؟ با مجله آشپزی بهار همراه باشید.

آشپزی به سبک یونانی، ضامن سلامت

 

ایتالیا

 

ایتالیا در جهان به عنوان کشور شماره یک در زمینه آشپزی شناخته می‌شود. کیفیت آشپزی ایتالیایی باعث شده تا غذاهای این کشور به سرعت در سرتاسر جهان رواج پیدا کنند. شاخصه اصلی غذاهای ایتالیایی سه رنگ سبز، قرمز و زرد، همیشه یادآور طعم بی‌نظیر غذاهای این کشور است.

در اکثر غذاهای ایتالیایی نان، روغن زیتون و گوجه‌فرنگی نقش اساسی دارند. البته در بین طعم‌ها نیز طعم قهوه در خوراکی‌های ایتالیایی جایگاه ویژه‌ای دارد.

کیفیت بالای غذاهای ایتالیایی بیشتر از اینکه به دستور پخت‌های پیچیده آن مربوط باشد، به استفاده از مواد اولیه تازه و باکیفیت مرتبط است. سرآشپزهای ایتالیایی با دقت مواد اولیه تازه را انتخاب کرده و در دستور پخت‌های خود استفاده می‌کنند.

پیتزا مشهورترین غذای ایتالیایی است که به تنهایی برای معرفی کیفیت و شهرت غذاهای ایتالیایی کافی است.

ده ماده غذایی که پای ثابت آشپزی ایتالیایی هستند

 

فرانسه

 

غذاهای فرانسوی کاملا مدرن و امروزی هستند و نوآوری نقش زیادی در تهیه این غذاها دارد. این سبک آشپزی پیشینه تاریخی زیادی دارد و در مدارس آشپزی سراسر جهان تدریس می‌شود.

پنیر به عنوان یک محصول شاخص در آشپزی فرانسوی شناخته می‌شود و در بسیاری از غذاهای این کشور وجود دارد. البته فرانسوی‌ها پنیر را به عنوان غذای اصلی نیز مصرف می‌کنند.

سرو شراب همراه با غذا نیز یکی از سنت‌های دیرینه مردم فرانسه است.

از دیگر مواد غذایی که فرانسوی‌ها در پخت آن تبحر زیادی دارند باید به انواع نان و شیرینی اشاره کرد.

از مشهورترین غذاهای ملی فرانسه می‌توان به (Terrine) و (Bisque) اشاره کرد که بسیار لذیذ هستند.

 

مکزیک

 

غذای مکزیکی در واقع ترکیبی از غذاهای مختلف اروپایی به ویژه اسپانیایی با غذاهای سنتی بومیان آمریکای جنوبی است. غذای مکزیکی شامل لوبیا، ذرت، فلفل قرمز و … است. استفاده از انواع گوشت دیگر شاخصه مهم آشپزی مکزیکی است. گوشت گوساله، خوک، ماهی و مرغ از جمله این موارد هستند که از آشپزی اسپانیایی وارد غذاهای مکزیکی شده‌اند.

تا پیش از ورود آشپزی اسپانیایی به مکزیک، استفاده از محصولات لبنی در غذا برای مکزیکی‌ها چندان رایج نبود اما اسپانیایی‌ها این سنت را با خود به آشپزی مکزیکی آورده‌اند. البته غذاهای مکزیکی از آشپزی آسیایی و آفریقایی نیز تاثیر گرفته‌اند.

مردم امریکای لاتین و به‌خصوص مکزیک غذا را با خانواده و پیوندهای اجتماعی مرتبط می‌دانند. از نظر آن‌ها غذای خوب باعث تقویت عشق بین افراد می‌شود.

 

اسپانیا

 

طرفدار هر سبکی از آشپزی که باشید باید غذاهای اسپانیایی را تجربه کنید. البته بعید است که طرف‌دار غذا باشید و تا به حال طعم لذیذ غذاهای اسپانیایی زیر زبان‌تان نرفته باشد. غذاهای اسپانیایی تنوع فوق‌العاده بالایی دارند و این به دلیل سرزمین‌هایی است که آن‌ها در طول تاریخ فتح کرده‌اند.

غذاهای اسپانیایی بیشتر در راستای سبک امپراطوری روم هستند. امپراطوری روم انواع مختلف قارچ را با غذاهای اسپانیایی ترکیب کرد.

تقریبا ۹۰ درصد روغن زیتون جهان در اسپانیا تولید می‌شود و طبیعی است که در اکثر غذاهای اسپانیایی روغن زیتون وجود داشته باشد.

طرز تهیه چورو (بامیه اسپانیایی)

 

هندوستان

 

مردم جهان غذاهای هندی را با طعم تندوتیز و ادویه‌های هیجان‌انگیز می‌شناسند. استفاده از چاشنی و ادویه در لایه‌های مختلف غذا، غذاهای هندی را تبدیل به فستیوال عطر و طعم کرده.

در هند غذاها بیشتر مربوط به پس‌زمینه مذهبی افراد هستند. مسلمانان هند غذای حلال می‌خورند و برخی از گروه‌های مذهبی گیاه‌خوارند. این موارد غذاهای هندی را به چند دسته تقسیم کرده است.

اروپایی‌ها و مغول‌ها نیز تاثیر زیادی در دستور پخت غذاهای هندی داشته‌اند. غذاهای هندی بسیار تند هستند و سیب‌زمینی نقش کلیدی در بسیاری از آن‌ها ایفا می‌کنند.

هند مرکز غذاهای خیابانی جهان است و در سرتاسر این کشور می‌توانید انواع غذاهای خیابانی خوش‌مزه را امتحان کنید.

راهکارهایی برای حرفه‌ای شدن در آشپزی هندی