طرز تهیه بِنیه - روغن بهار

طرز تهیه بِنیه

بنیه

در پست‌های قبلی مجله آشپزی بهار طرز تهیه چند دسر سرخ‌کردنی خوشمزه مثل کیک تابه‌ای و سیب سوخاری را به شما آموزش دادیم. در این پست با طرز تهیه بنیه آشنا می‌شوید که یک شیرینی سرخ‌کردنی بسیار لذیذ است.

 

مواد لازم برای بنیه

۳۰۰ گرم آرد

۵۰ گرم شکر

۴۰ گرم کره

۱ تخم‌مرغ

۱۵ گرم مخمر

۱۲۵ تا ۱۵۰ میلی‌لیتر شیر گرم

نصف قاشق چای‌خوری رنده پوست لیمو

۱ قاشق چای‌خوری وانیل

خاک قند

نمک

روغن سرخ‌کردنی بهار الماس خرید از دیجی کالا
 


 

طرز تهیه بنیه

در یک کاسه آرد را الک کنید و وسط آن را گود کنید. مخمر را وسط آرد بریزید. شکر را اضافه کنید و با کمی از شیر و کمی از آرد مخلوط کنید تا پایه خمیر به دست آید. مقداری از آرد را روی این خمیر بپاشید و کاسه را ۱۵ دقیقه در یک جای گرم قرار دهید تا خمیر پف کند.

شکر، کره، نمک، تخم‌مرغ، وانیل و رنده پوست لیمو را اضافه کنید و ورز دهید. شیر باقی‌مانده را کم کم اضافه کنید تا چسبندگی خمیر به اندازه شود. وقتی خمیر دیگر نچسبید آن را روی یک تخته بگذارید و با وردنه پهن کنید تا به قطر لبه کلفت چاقو برسد. سپس آن را به مربع‌های ۴ سانتی‌متری ببرید. با برس آشپزی سطح خمیر را با آب نم کنید و به شکل مثلث تا بزنید. یک دستمال روی خمیر بیاندازید و بگذارید ۱۵ دقیقه بماند و پف کند.

در یک تابه مناسب چند فنجان روغن سرخ‌کردنی بهار الماس بریزید و روی حرارت بگذارید تا داغ شود. بنیه باید در روغن بجوشد پس ارتفاع روغن باید در تابه زیاد باشد. وقتی روغن آنقدر داغ شد که اگر یک قاشق چوبی را در آن بزنید کف کند، بنیه‌ها را در آن قرار دهید و دو طرف آنها را سرخ کنید تا طلایی مایل به قهوه‌ای شوند.

بنیه‌های سرخ‌شده را از روغن بیرون بیاورید و روی توری بگذارید و تا داغ هستند روی آنها خاک قند بپاشید.
 

غذاهای مشابه