فقط با روغن سرخ کردنی سرخ کنید | روغن بهار

فقط با روغن سرخ کردنی سرخ کنید

روغن سرخ کردنی

فقط با روغن سرخ کردنی سرخ کنید

 

روغن خام گرفته شده از دانه‌ها و میوه‌های روغنی حاوی ناخالصی‌هایی است که در طعم، رنگ، بو، شفافیت، پایداری، ارزش تغذیه‌ای و به طور کلی در کیفیت روغن موثرند هستند، این ناخالصی‌ها با عملیات تصفیه از روغن خارج می‌شوند و سعی بر این است که تا حد امکان مواد با ارزش حفظ و از بروز تغییرات شیمیایی در تری گلیسریدها جلوگیری شود.
 


 

فرآوری روغن

فرآوری روغن شامل مراحل صمغ‌گیری، تصفیه قلیایی و یا فیزیکی، بیرنگ کردن و بوگیری است و پس از طی مراحل فوق روغن گیاهی مایع تولید می‌شود، معمولا پس از افزودن آنتی اکسیدان روغن‌ها بسته‌بندی می‌شوند.

مصرف روغن مایع برای استفاده در سالاد و پخت و پز و غذاهایی است که معمولا نیاز به سرخ کردن در حرارت زیاد ندارند در حالی که روغن مخصوص سرخ کردنی به علت پایداری زیاد در برابر حرارت در غذاهایی که نیاز به سرخ کردن طولانی و عمیق دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

حتما از روغن مخصوص سرخ کردنی در سرخ کردن مواد غذایی استفاده کنید. زیرا روغن‌های مایع علیرغم تفاوت‌هایشان نمی‌توانند درجه حرارت خیلی بالا را تحمل کنند بنابراین می‌سوزند و سوختن آن‌ها در مرحله سرخ کردن می‌تواند آن‌ها را به مواد ناسالم تبدیل کند.
 

غذاهای مشابه