طرز تهیه‌ی بان می ساندویچ مرغ ویتنامی با روغن بهار - روغن بهار

طرز تهیه‌ی بان می ساندویچ مرغ ویتنامی با روغن بهار

روغن بهار

ساندویچ‌ها دسته متنوعی از غذاها هستند که در سراسر دنیا طرفدار دارند و در آشپزی هر فرهنگ و ملیتی ساندویچ‌های منحصربه‌فردی وجود دارد که با محصولات بومی و ذائقه غذایی آن ملیت تهیه می‌شود. بان می یک ساندویچ قدیمی و اصیل ویتنامی است که طرز تهیه‌اش به مرور به سایر نقاط دنیا هم رسیده. این دستور پخت کمی از ریشه‌های این ساندویچ دور شده و با اضافه کردن سبزیجات و موارد دیگر، به ذائقه عموم مردم دنیا نزدیک شده است. شما می‌توانید با استفاده از روغن بهار در این دستور پخت، کیفیت مواد سرخ‌شده‌ این ساندویچ را بالا ببرید و کاری کنید که طعم اصلی غذا حفظ شود.

طرز تهیه ساندویچ مونته‌کریستو

 

مواد لازم برای بان می ساندویچ مرغ ویتنامی با روغن بهار

 

سوسیس مرغ: ۱۲ عدد

عسل: ۱ قاشق غذاخوری

سس سویا: ۲ قاشق چای‌خوری

سیر: ۱ حبه

پیاز متوسط: ۱ عدد

کلم: نصف بوته

هویج: ۱ عدد متوسط

سرکه‌ برنج: دو قاشق چای‌خوری

کاهو: چهار برگ بزرگ

نان سفید ساندویچی و یا نان دلخواه: ۴ عدد

روغن سرخ کردنی بهار به مقدار لازم

ادویه‌های دلخواه به مقدار لازم

 

مواد لازم برای تهیه سس هویسین

 

سس سویا: ۴ قاشق غذاخوری

کره بادام زمینی: ۲ قاشق غذاخوری

عسل: ۱ قاشق غذاخوری

سرکه سفید: ۲ قاشق چای‌خوری

پودر سیر: ۲ قاشق چای‌خوری

سس تند به مقدار دلخواه

فلفل سیاه: دو قاشق چای‌خوری

 

طرز تهیه بان می ساندویچ مرغ ویتنامی با روغن بهار

 

ابتدا سس هویسین را آماده کنید. این سس یکی از سس‌های پرکاربرد در غذاهای آسیایی به خصوص آشپزی چینی است. تهیه این سس بسیار آسان است. تنها کافی است تمامی مواد ذکر شده را داخل ظرف بریزید و به خوبی با یکدیگر مخلوط کنید.

حالا نوبت به آماده کردن مواد درون ساندیچ می‌رسد. پیاز و سیر را خرد کنید و هویج و کلم را رنده کنید. در صورت تمایل می‌توانید برای تهیه این ساندویچ به جای سوسیس از فیله مرغ استفاده کنید.

در ابتدای کار هر سوسیس را از وسط به دو نیم تقسیم کنید. در یک تابه مناسب روغن سرخ کردنی بهار بریزید و سوسیس‌ها را در آن سرخ کنید. سوسیس را از ظرف خارج کنید و گرم نگه دارید.

در یک ماهیتابه سس هویسین، عسل، سس سویا، سیر و ادویه‌ بریزید. روی حرارت متوسط مواد را هم بزنید تا سیر ترد شده و سس غلیظ شود. حالا سوسیس‌ها را به مواد اضافه کنید و تفت دهید.

در یک ظرف کوچک پیاز، کلم و هویج را تا زمانی که ترد شوند سرخ کنید. در انتها سرکه‌‌ برنج را اضافه کنید. سوسیس‌ها را در نان سفید و یا هر نانی که مایل هستید به همراه کاهو و ترکیبی که با استفاده از پیاز و کلم و هویج درست کردید سرو کنید.

دستور پخت فیش داگ 

 

ارزش غذایی بان می ساندویچ مرغ ویتنامی با روغن بهار

 

کالری ۴۵۲

چربی ۱۵ گرم

سدیوم ۱٫۳۳۱ میلی‌گرم

کربوهیدرات ۵۷ گرم

فیبر ۳ گرم

پروتئین ۲۵ گرم