طرز تهیه بامیه سوخاری - روغن بهار

طرز تهیه بامیه سوخاری

بامیه سوخاری خوراکی خوشمزه‌ای است که به سادگی می‌توانید تهیه کنید. برای تهیه بامیه سوخاری ابتدا باید بامیه تازه تهیه کنید.

 

مواد اولیه مورد نیاز برای تهیه بامیه سوخاری

بامیه تازه نیم کیلو

آرد ذرت ۱ لیوان

آرد معمولی ۱ لیوان

نمک و فلفل قرمز

شیر ۱ لیوان

روغن سرخ‌کردنی بهار خرید از دیجی کالا
 

 

طرز تهیه بامیه سوخاری

برای تمیز کردن بامیه ابتدا سر و ته آن را با چاقو بریده و آنها را به قطعات ۱ سانتی‌متری برش دهید. حدود ۱ فنجان شیر را در ظرفی بریزید و بامیه‌ها را پس از شستن و خشک‌کردن به آن اضافه کنید و هم بزنید تا کاملا آغشته شوند. سپس در ظرف را گذاشته و حدود ۴۵ دقیقه در یخچال قرار دهید.

آرد ذرت، آرد معمولی، نمک و پودر فلفل قرمز را با هم ترکیب کرده و در یک کیسه پلاستیک زیپ‌دار بزیرید. در آن را بسته و کنار بگذارید تا ترکیبات آن خوب مخلوط شوند. بامیه‌ها را با استفاده از چنگال از شیر درآورده و در کیسه قرار دهید در کیسه را بسته و چند بار آن را تکان بدهید تا کاملا باهم مخلوط شوند.

در یک تابه عمیق یا دستگاه سرخ‌کن روغن سرخ‌کردنی بهار ریخته و دمای آنرا روی ۱۹۰ درجه تنظیم کنید. سپس بامیه‌ها را حدود ۴ دقیقه سرخ کنید تا طلایی شوند. یادتان باشد مقدار زیادی بامیه‌ها را همزمان داخل ظرف نریزید وگرنه خوب سرخ نمی‌شوند. سپس بامیه‌ها را از تابه خارج کرده و روی کاغد خشک‌کن قرار دهید. به دلیل استفاده از آرد ذرت و آرد معمولی بامیه سوخاری شما در انتها ظاهری شبیه پاپ کرن خواهد داشت و ترد و خوشمزه خواهد بود.
 

غذاهای مشابه