طرز تهیه بال مرغ سوخاری با سس خردل - روغن بهار

طرز تهیه بال مرغ سوخاری با سس خردل

 بال مرغ سوخاری یکی از پیش‌غذاهای خوشمزه است که در فرهنگ‌های مختلف به روش‌های گوناگونی تهیه می‌شود. یکی از روش‌هایی که برای تهیه بال مرغ سوخاری استفاده می‌شود، آغشته کردن بال مرغ به سس خردل قبل از سرخ کردن آن است. در این مطلب روش تهیه بال مرغ سوخاری با سس خردل را آموزش می‌دهیم.
 

مواد لازم برای تهیه بال مرغ سوخاری با سس خردل

بال مرغ تمیز شده ۱ کیلو

نمک دریا ۱ قاشق غذاخوری

پودر سیر ۲ قاشق غذاخوری

پودر پیاز ۲ قاشق غذاخوری

فلفل ساییده ۲ قاشق غذاخوری

سس خردل زرد ۳ قاشق غذاخوری

آرد ۳ فنجان

روغن سرخ کردنی به میزان لازم خرید از دیجی کالا
 


 

طرز تهیه

ابتدا بال‌های مرغ را کاملا تمیز کنید و اضافه‌های سر و ته آن را جدا کنید. در یک کاسه نمک دریا، پودر سیر، پودر پیاز و فلفل را مخلوط کنید و بال‌های مرغ را در این مخلوط بغلتانید تا همه قسمت‌های آن به ترکیب ادویه‌های مخلوط شده آغشته شود. می‌توانید به مدت ۱۵ دقیقه بال‌های مرغ را در مخلوط پودرها قرار دهید و روی آن را با پلاستیک بپوشانید. بعد از ۱۵ دقیقه بال‌های مرغ را به یک لایه نازک سس خردل آغشته کنید. می‌توانید برای این کار از قلم‌موی مخصوص آشپزی استفاده کنید. بعد از اینکه بال‌های مرغ را به سس خردل کاملا آغشته کردید، در یک ظرف آرد بریزید و بال‌های آغشته به سس خردل را در آن بغلتانید تا آرد همه قسمت‌های بال مرغ را بپوشاند.

در یک ماهیتابه عمیق روغن بریزید و اجازه دهید تا روغن کاملا داغ شود. وقتی روغن کاملا داغ شد، بال‌های مرغ را به آرامی در روغن بیندازید و اجازه دهید ۶،۷ دقیقه در روغن کاملا سرخ شود. بال‌های مرغ را از روغن خارج کنید و برای اینکه روغن اضافه آن خارج شود، روی دستمال یا کاغذ مخصوص قرار دهید.

دو نکته مهم برای تهیه بال مرغ سوخاری با سس خردل

اول اینکه برای سرخ کردن بهتر است از ماهیتابه دارای ارتفاع استفاده کنید به طوری که بال‌ها در روغن کاملا شناور باشند.

دوم اینکه بال‌های مرغ را ۵ دقیقه قبل از سرو کردن سرخ کنید تا هنگام سرو کردن کاملا داغ و برشته و تازه باشند.
 

غذاهای مشابه