طرز تهیه اسکندر کباب خانگی - روغن بهار

طرز تهیه اسکندر کباب خانگی

اسکندر کباب

اسکندر کباب یک غذای بسیار لذیذ ترکی است که به سبک دونر کباب تهیه می‌شود. یعنی لایه‌های گوشت روی یک سیخ بزرگ سوار و روی شعله کباب می‌شوند. سپس این گوشت‌ها را از کنار با چاقو می‌برند. این کار در منزل ممکن نیست اما روشی برای پختن کبابی مشابه اسکندر کباب در خانه وجود دارد که بد نیست امتحان کنید. در این پست از مجله آشپزی بهار با طرز تهیه اسکندر کباب خانگی با ما همراه باشید.

 

مواد لازم برای اسکندر کباب خانگی

فیله گوشت گاو یا گوسفند ۹۰۰ گرم

پیاز بزرگ ۲ عدد

روغن زیتون ۵ قاشق غذاخوری

پودر فلفل قرمز ۲ قاشق چایخوری

نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی

رب گوجه ۳ قاشق غذاخوری

گوجه ۳ عدد

نان پیتا یا نان معمولی کوچک ۶ عدد

روغن سرخ‌کردنی بهار الماس خرید از دیجی کالا

ماست ساده ۵۰۰ گرم

 

 

طرز تهیه اسکندر کباب خانگی

گوشت اسکندرکباب باید باریک باریک بریده شده باشد. لایه۲های گوشت را بین دو کیسه فریزر قرار دهید و با بیفتک‌کوب بکوبید تا خوب نازک شود. سپس آن را به شکل مستطیل‌های باریک ببرید.

پیاز را رنده کنید و با فلفل قرمز، روغن زیتون، نمک و فلفل سیاه مخلوط کنید. گوشت را در این سس بگذارید و هم بزنید تا کاملا آغشته شود. روی ظرف را بپوشانید و چند ساعت در یخچال قرار دهید تا مزه‌دار شود.

در یک تابه کمی روغن زیتون بریزید و بگذارید گرم شود. رب را در روغن تفت دهید تا رنگش باز شود. فلفل قرمز و فلفل سیاه و نمک را اضافه کنید. دو فنجان آب روی مواد بریزید و بگذارید جوش بیاید. در تابه را ببندید، شعله را کم کنید و بگذارید سس غلیظ شود.

گوشت را از یخچال بیرون بیاورید. در یک تابه با کف ضخیم روغن سرخ‌کردنی بهار الماس بریزید. گوشت‌ها را یکی یکی در تابه قرار دهید و سرخ کنید. مواظب باشید گوشت خشک نشود.

نان پیتا را در ظرف سرو بگذارید، کباب را از تابه بیرون بیاورید و در ظرف بریزید و سس را روی آن بریزید. اسکندر کباب را معمولا با مقداری ماست غلیظ سرو می‌کنند.

 

غذاهای مشابه