آشپزی آسان، بورک سیب با خمیر یوفکا - روغن بهار

آشپزی آسان، بورک سیب با خمیر یوفکا

آشپزی آسان

یوفکا یک خمیر بسیار نازک است که با آن می‌توان غذا، شیرینی و دسرهای متنوعی درست کرد. تجربه آشپزی آسان و خوشمزه بودن این خمیر باعث محبوبیت آن شده است. در این مطلب با طرز تهیه بورک سیب با خمیر یوفکا که جزء دسرهای بسیار ساده و لذیذ است آشنا می‌شوید.

طرز تهیه شیرینی قطاب خانگی با روغن بدون پالم بهار الماس

 

مواد لازم برای بورک سیب با خمیر یوفکا

 

سیب متوسط: ۲ عدد

شکر: نصف پیمانه

ودر دارچین: ۱ قاشق چای‌خوری پ

آب‌لیمو: ۱ قاشق غذاخوری

پودر گردو: ۳ قاشق غذاخوری

شیر: ۳ قاشق سوپ‌خوری

کره: ۲ قاشق سوپ‌خوری

خمیر یوفکا: به میزان لازم

پودر قند برای تزیین

روغن سرخ‌کردنی بهار به میزان لازم

 

طرز تهیه بورک سیب با خمیر یوفکا

 

برای آماده کردن مواد میانی بورک سیب، ابتدا سیب‌ها را پوست بگیرید و آن‌ها را به صورت نگینی خرد کنید. حالا باید سیب‌های خردشده را مزه‌دار کنید برای این کار آن‌ها را در ظرف گودی بریزید و شکر را اضافه کنید. سپس پودر دارچین و پودر گردو را به همراه یک قاشق غذاخوری آب‌لیمو (ترجیحا آب یک لیموی تازه) به ظرف اضافه کنید.

خمیر یوفکا را روی تخته آشپزی پهن کنید. در ظرف کوچکی شیر و کره را با هم مخلوط کرده و با کمک یک برس آشپزی خمیرهای یوفکا را به این مخلوط آغشته کنید. مراقب باشید خمیر را بیش از حد خیس نکنید.

طرز تهیه دو نوع بورک با خمیر یوفکا

حالا بسته به اندازه خمیر یوفکا، مقداری از مخلوط سیب مزه‌دارشده را با فاصله از لبه خمیر روی آن بریزید و خمیر را به صورت رول جمع کنید.

این کار را تا تمام شدن مواد میانی ادامه دهید.

در تابه کوچک و گود روغن سرخ‌کردنی بهار بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید. ارتفاع روغن باید در تابه حدود ۱۰ سانتی‌متر و حرارت آن بالا باشد. زمانی که روغن کاملا داغ شد رول‌ها را یکی یکی در آن سرخ کنید. تابه را شلوغ نکنید تا دمای روغن پایین نیاید و بورک‌ها کاملا ترد و برشته شوند.

بعد از سرخ شدن، آن‌ها را روی حوله کاغذی آشپزخانه قرار دهید تا روغن اضافی بورک‌ها گرفته شود.

بعد از این‌که بورک سیب آماده و خنک شد، با کمک یک الک روی آن‌ها پودر قند بپاشید و سپس سرو کنید.

همان‌طور که دیدید بورک سیب یک دسر بسیار ساده است و درست کردن آن در منزل تجربه یک آشپزی آسان را برای شما به ارمغان می‌آورد.